bugün

Gezi olayları, 17/25 kumpası, 15 temmuz darbe girişimi, 16 nisan referandumu ve dolar üzerinden ekonomik operasyon derken bunların hiç birinde başarılı olamayan, reisimizi alt edemeyen dış güşlerin bu kez de tavuk üzerinden milli iradeye operasyon yapmasıdır.
Neymiş?
20 günlük tavuk kalmış, ondan sonra piyasada tavuk bulunmayacakmış, tavuk fiyatları iki misline çıkacakmış.
Yav he he...
Tavuk kalmasın ne olacak?
Peynir zeytin yer bu millet, gerekirse midesine taş doldurur açlığını bastırır yine de reisi size yedirmeyiz biz.
Onu zor bulduk, kolay kaybedeceğimizi mi sandınız?
Gerekirse biz gıt gıt gıdak der ortalıkta dolaşırız.
Topunuz gelin...alayınız gelin...
Başaramayacaksınız...
abi şu 2 kat olayına da çok gülüyorum, hangi para ile ithal edeceksin? türkiye'de kırmızı et tüketimi ortalama kişi başı yıllık 15 kg, çoğunluk zaten tavuk yiyor. kime nasıl tavuk yetiştireceksin? kur yakın zamanda 1 dolar 5 lirayı geçecek. ikamesi olan balık ve et fiyatlarını da bu durum artıracaktır. hükümetin yapacağı iş bellidir. nasıl sinir, yağ ve liflerden oluşan yenilmeyecek ithal kıymaları bime doldurup et 29 lira diyorlarsa rusya'dan gelen antibiyotikli hormonlu tavukları zincir marketlere dolduracaklar fakat bu durum da sürdürülebilir değil. sonra ne olacak ben de bilmiyorum.
herhalde sosyal medyada et yeme oyunu boz, et yemiyorum çünkü beyinsizim pardon akp'liyim gibi ak troll paylaşımları artacak.
t: en az 3 katına çıkacak fiyatlardır.