bugün

başlık aslında her zamanki gibi istediğim gibi olmadı. sanıyorum bu bana bir kıllık. ''düğün sahibi çocugun sımarması'' olacaktı ama bir kaç benzer başlık açtıktan sonra aldığım ayarlardan ötürü * ona cesaret edemedim bu şekilde açmayı uygun gördüm. evet yaptım bunu.

şimdi ilk önce bu ''sünnet çocugu'' olabilir yahut ''damadın ya da gelinin kardeşi'' olabilir. işte bu çocuklar oldukça şımarık davranırlar bu gibi ortamlarda.

aslında olmadıkları şekilde etrafa kan kustururlar gündelik yaşantısında hayli uslu olan bu çocuklar ''düğün'' esnasında adeta bir canavara dönüşüp ''düğün sahibi olmayan diğer çocuklara kan kustururlar'' evet yaparlar bunu..

düğün salonunun ağası gibi davranırlar ve diğer küçük çocuklara bir ''komutan'' edası ile emirler verirler.

onları pistten uzaklaştırır gelinin yanına yaklaştırmaz gazoz yahut limonata almalarına izin vermez bütün pastaların sahibidir gözüne kestirdiği çocuklara o ''düğünü'' zehir ederler.

zordur yani düğün sahibi küçük çocuklarla uğraşmak. neden şımarıyorlar bilinmiyor. sanıyorum psikolojik tramvanın etkisiyle sapıtıyorlar. ertesi gün eski hallerine döneceklerdir. korkmaya gerek yoktur.
şımarık olunacak!!! ol!!!!
ayrıca eklemek gerekirse bu şahıslar etrafa koşuştururlar, masaların altına, götünüzün dibine kadar girebilirler. tabi bu veletleri hor görmemek lazımdır. zamanında bizde aynı ibnelikleri yapmışızdır.
erkek olanlarının kaçma şansı yoktur, einde sonunda bir kız tarafından zorla dans ettirilirler.

(bkz: anneeeaaaaa)
erkekleri sahnede kovalamaç oynar, kızlar ise hoş bir şekilde dans edip yaşlıların pis gülüşlerine, maşallahına nasır olurlar. damatın hoşgörüsü sonsuz gibi gözükür çocuklara ama içinden küfürler eder, gelin birgün bizim de olacak der huzur dolu bakar bi an için. balonu top gibi sektirme oyunu, balonu yere düşürmeme gibi oyunlar vardır. takı merasiminde sahneden iner boktan bayat pastaları yerler. yavşak enişte oğluna fazladan gazoz getirtir, onu gören diğer çocuklarda ister. enişteye kızarlar diğer ailedekiler. enişte gevrek gevrek güler. işte böyledir bu çocuklar. uslu uslu oturanı aile içinde de sevilmez. illa oynamalıdır. selam ossun bunları yaşayan çocuklara..
çocuk düğüne gelmişse ve sakin, pısık bi çocuksa bile ortamın havasından mıdır bilinmez; coşar, gaza gelir sanki kendisi evleniyo gibi kıpır kıpırdır. incelemeye alınmalı derhal oratamdan uzaklaştırılmalıdır.
düğün başına yaklaşık 5 km koşabilen veletler.