bugün

ilk oturduğumda vitesi bi türlü geçirtemeyip daha sonra debriyaja basmam gerektiğini hatırladığım durumdur. daha sonra arada debriyaja basmadan durup arabayı stop ettirme dışında bir sorun yaşamıyorum.
mükemmeldir. bu şekilde kullanmayı bilen kişilerin beyni sürekli gelişir. motor sesiyle ayagon gaz pedalına yapacağı baskıyı ve vitesin arttırılıp azaltılacağını aynı anda düşünen insan otomatik vites kullanan birine göre 2 katı fazla beyin jimnastiği yapıyor. tüm bunlarla birlikte diğer araba kullanma hede hüdelerini de eklerseniz (öndeki araçla mesafe, dönüşlerde arabanın uzunluğunu oradan döndürecek hesaplar, diğer şöförlere sürekli dikkat unsurları ve dikiz aynaları vs.vs.) demek istediğimi gayet iyi anlarsınız. ayrıca aracın performasını dibine kadar kullanabilmeye olanak sağlayan mükemmel bir yapıdır düz vites.
gerçek anlamda araba kullanmaktır. akülü araba mı lan bu pedala basınca gitsin? gta mı bu? iki eliyle bi vitesi doğrultamayan adamlar bok atmasın mümkünse.
erkek işi araba.O vitesi 5 'e atarken ki havayı hiç bir zaman yaşamazsınız.
Düz vites araba kullanmak daha hesaplıdır, optimumdan daha düşük devirlerde vites değiştirebilirsiniz fakat otomatikte bunu kontrol edemezsiniz, tiptronik değilse tabii.

imla için themudurmuavini kardeşimize sonsuz teşekkürler.
Vitesi avuçlayıp sıvazlamaya alışmıştır.
çok eğlenceli. vites değistirmesen araba kullanmanin zevki nerde yani
uzun zamandan sonra kullanılınca kullanımız zor gelendir ve gereksiz uğraştırıcıdır.
kullanmayı unutmuşum ya la.
bariz ipneliktir.

topuz manyakları...
zevklidir. bi süreden sonra sıkar tabi.

(bkz: otomatik vites kullanıp şoförüm diyen erkek)
Gayet zevklidir.

Otomotik fites kullaninca kendimi vazifsiz biri gibi hissediyorum
3 ten 2 ye çekmenin zevkini yaşamaktır.
yokuş yukarı çıkmakta avantajlıdır. başka da bi artısı yok otomatik vitese göre.

gerisi apaçilik.
10 senedir otomatik vites kullanan biri olarak dünyanın en boktan işinin düz vites kullanmak olduğu kanaatindeyim.

bugün 7 yıl üstüne düz vites denedim, allahım ne gerilmek. boş yolda sürdüm, vites geçişlerimde fena değil ama o debriyaja alışmak?

trafikte çok küfür yeriz bu gidişle.

otomatik candır. haa bir de şoför demeyelim ona biz, sürücü diyelim.
Arabadan anlamayan adam işidir. Evet.
düz vitesin zevkini kavrayamamış insanları göstermiştir. ölmeden önce tadın o zevki.
Otomatikten iyidir o ne la oyle akülü araba gibi.
istanbul'da eziyettir. ama zevki de ayrı tabi.
düz vitesin zevkini kavramak ne lan ahahah. üstüne mi oturuyosunuz olm , ne zevki aq ya. arabalarda minimalist olucaksın , bastın mı gidicek , sen de elini kolunu sallaya sallaya takılıcan. sıkışık tepişik trafikte vırt zırt vites kavramaksa zevk , ben yedim de geldim almıyım eyv.
aynı zamanda bir otomobilin amacının insanları veya cisimleri a noktasından b noktasına güvenle taşıma olduğunu unutanların mal mal konuştuğu eylem.

ne zevki ulan ? formula yarışında sanki apaçiye bak hele.

tamam düz vites tabi ki tercih meselesidir, ekonomiktir, devir senin elindedir. hatta alışsam büyük ihtimal ben de artık düz vites taraftarı olurum

ama otomotoklor orobo kollonoyom dömösün nedir lan ? neyin yarışmasındasın sen ? kime ne ispat etmeye çalışıyorsunuz ?

bu araç düz olsun otomatik olsun, pazar günü beni mangala götüyor mu, götürmüyor mu ona bakacaksın.

http://inciswf.com/3046inciv3499358.swf
düz vitese sayıp sövenler bari belli etmeyin lan bu kadar düz vites süremediğinizi . : )
7 yıl boyunca kullandığım ve ne zevki olduğunu cidden anlamadığım aktivite. Ekstaradan amelilik yapmak mi zevkli? O zaman hidrolik direksiyon da kullanmayip zevkin doruklarina varın. Teknolojik bir araçta en önemli özellik ergonomik olmasıdır. Hangisi rahat ve konforluysa iyi olan ve tabi ki pahalı olan odur.
istanbul trafiği için otomatik araç daha uygundur fakat düz vites araç sürmenin verdiği haz çok farklıdır, düz viteste deviri hissedersin, arabayı hissedersin, arabayla bütünleşirsin neyse arkadaşlar devamını getirmeyeyim en iyisi.
Farkli bir bakis acisindan bakildiginda, sanki arabanin bir eksikligini/demodeligini ifade eder. Halbuki düz iyidir. Kullanici ve araba arasinda bir bag vardir. Deviri hissedersin, vitesi elinde oksayip uygun anda gedigine oturtursun. Zevklidir.

Otomatik basittir aslinda. Bir espirisi yoktur ama var gibi gorulur. Zaten yakinda arabalar kendi kendini surer hale gelecek. Biz de otomatik olalim o zaman? Cipi taksinlar programlanalim. Ne o otomatik en iyisi?!
hasstayım bizim tırreklerin "düz vites zevkli abi", "motoru hissedecen moruk" triplerine.
sanki altında 4.6 camaro ne bileyim mustang var. 1,2 litre 70 beygir sikimdirik arabayla ne motoru, ne hissetmesi?!
otomatik vites candır. sol ayağı altına kıvırıp keyif yaparak sürmektir.

not: 5 sene düz vites tır kullandım.