bugün

maddi açıdan dünyanın en zengin insanı bill gates'in ateist olması.

ya bu adam çok salak ya da inananlar. bazı şeyleri açıklayabilmek çok zor gerçekten. yarattığı dünya'da kendisine inanmayan bir insana neden bu kadar zenginlik verir ki tanrı? tabii zenginlikten kasıt maddi zenginlik. imtihan falan diyecek bazıları, ama sana inanlardan bazıları açlıktan ölürken, sana inanmayan biri para içinde yüzüyor. senin amacın ne tanrım?
dünyanın en zengin insanın da bir gün ölecek olması...
karun'un değişik bir versiyonudur. sonuçta karun da dünyanın en zengini olduğunda allah'ı unutup isyankar olmuş, inkar etmiş ve helak edilmiştir.

(bkz: karun)
Allah yarattığı her canlıya karşı çok merhametlidir.
hz.ibrahim sofrasında misafir olmadan yemek yemezmiş.misafir gelmediği zaman çıkar mutlaka birilerini geitirip yemek yedirirmiş evinde.yine bir gün birini oturtmuş sofrasına.tam yemeğe başlayacakları zaman hz ibrahim besmele çekmiş.bakmış adam besmelesiz yemeye başlamış.''biz yemeğe Allahın adıyla başlarız'' demiş adama.o da ''ben Allaha inanmam'' demiş.sinirlenen ibrahim (as)''kalk git o zmn'' demiş,adamı kovmuş.bunun üzerine Allah(cc)şöyle buyurmuş ''ben o kulumun bana inanmadığını bildiğim halde senelerdir onun rızkını veriyorum.sen bir öğün doyuramadın'' örneğinde de görüldüğü gibi bir durumdur.
ateist değil, katoliktir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates
ateist katolik bir fark yoktur. biri hz isaya allah der allahın oğlu der biri allah yok eder.