bugün

Kökeni Orta Asya'ya ve bin yıl öncesine dayanan bugün iki kıtayı birbirine bağlayan bir coğrafi konumda yaşayan ve kendisinin AB ye alınacağını zanneden 70 milyonluk bir toplumun sorgulamadan her sabah yaptığı davranıştır.
bir ara tükoder öncülüğündeki sivil toplum kuruluşları tarafından protesto edilen olay. belirlenen bir günde kimse benzin almayacaktı. aslında uygulansa çok etkili olabilecek eylemdi fakat bir çok araç sahibinin pek de ciddiye almadığını düşündüğü meylem.
25 yıldır darbe anayasasıyla yönetildiği halde gıkını çıkarmayan halkın tepkisizliğidir, bu tepkisizlik-darbe-benzin arasında bir ilişki var ama ben bu kafayla fazla yoğunlaşamıcam, pası alan fuleli adımlarla ilerlesin....
yillar dincilerle,hotumcularla, boluculerle, hirsizlarla, cahilerle ugrasmaktan giki cikmaz hale gelmis bir ulustur bu.
(bkz: dunyanin en pahali internetini gik cikarmadan almk) *
gık çıkarmayı bilmeyen bir toplumun gık çıkarmadan uyguladığı tepkisizlik eylemi.
benzi fiyatları yetmiyormuş gibi otomobil alımında da artış görülmektedir.

edit: bu durumdan iki sonuç çıkarttım
1- ya çok zengin bir ülkeyiz, öyle benzine verilecek fazla para umurumuzda değil,

2- ya da s.kile s.kile bir taraflarımız uyuşmuş umurumuzda değil,

!!!: ama halen daha bir otomobil sahibi olmuş değiliz aile olarak, bu da ayrı bir konu!
(bkz: yuzde 80 i dolayli vergi olan benzin)
mazot 1 ytl olsun diyene inanmayacak ve deli diyecek kadar alışkanlık yapan bir pahalılık olayıdır. bünyemize işlemiştir ve bagımlısı olmuşuzdur, aksine inanmak bile imkansız gelir.
muhabir: cem bey akşam benzine gene zam gelmiş.
cem yılmaz: dün geldim 10 milyonluk aldım bugün de 10 milyonluk aldım. bi fark yok.
orta asya kökenlilerin yaptığıdır.
biz 5 (beş) bin yıldır Anadolu da olan ırk olarak kaçak getirtiyor.

edit: orta asya çomarları eksiledi.
insan hayatının bu kadar ucuz olduğu bir memlekette benzin tabi ki bu kadar pahalıya satılır .
güncel Önemli Başlıklar