bugün

Yapılıyor zaten.

(bkz: Rüzgar enerjisi)
1600 küsür km hızla dönüyor, düşünülebilir ama onun enerjisi uzay sınırındadır kim getirmekle uğraşacak yeryüzüne.
Yıl 2020 ve hâlâ birileri dünyanın döndüğüne inanıyor. Siz bu dönüşün sebebinin momentumu olduğuna bile inanıyorsunuzdur. Bu cahillik beni öldürüyor.

Dünya dönmez. Eğer dünya dönüyor olsaydı, kendi ekseni etrafında dönüşü sırasında oluşan kuvvet nedenli geoit şeklini alırdı. Ancak dünya düz. Bu durumda dünyanın döndüğünü nasıl iddia ediyorsunuz? Pardon?

Eğer bir enerji kullanılacaksa, bu, karadeliklerin çarpışması sonrası düz dünyamıza yayılan enerji olabilir. Bu enerjiyi burçlar için kullanabiliriz. Mesela bu enerji iyi anlamda burçları etkileyebilir, herkes aşırı mutlu olur.

Hatta burçların gezegenlerini patlatalım. Evet. Bana böyle fikirlerle gelin. Neymiş, saatte 1670 km hızla döndüğünü düşündükleri dünyanin enerjisinden fayda sağlayacaklarmış.

O kadar hızlı dönüyor olsan zaten savrulursun. Üfff hiç akıl yok, çok sıkıldım.
(bkz: kardashev ölçeği)
Bu ölçeğe göre oldukça ileri seviyelere çıkmak gerek ki yakında yani yaklaşık 20 içinde bunlar gerçekleşip tip1 medeniyete dönüşeceğiz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar