bugün

(bkz: he lan bu işte bu).
kalmaktır.
(bkz: brezilya)

kurucan bir favela şehrinde ev, salsa eşliğinde yaşıyacaksın aslında.
Bir adanalı olarak yazı çok seviyorum. Ama yinede sürekli olarak yaz mevsimini yaşamak sıkıcı ve bunaltıcı olmaz mı? Bence her insanın bütün mevsimleri yaşamaya ihtiyacı var ve ülkemizde buna çok elverişli bir yer.
En büyük hayallerimdendir. Adana'da doğup büyümem de buna etmendir. Yağmur çamur sevmem, soğuğa gelemem. Yaz olsun, güneş olsun, rüzgar olsun bana yeter. En sevdiğim havadır.
Yazı sevmektir. Ben de tam tersi kış olan yerlerde kalmak isterim. nedeni depresif kişiliğimdir. cıvıl cıvıl yaz günlerini hiç sevmem. Bana kapalı, karanlık ve kasvetli havalarda gelin.
Bir sure sonra psikoloji bozacak olan eylemdir.
(bkz: keşke)
Sırf yaz olması size hep tatil hatırlatmasın yazın 40 derecesinde sınavda olduğunu düşün. (bkz: Çile)
Güzel kadınların ve yakışıklı erkeklerin gösteriş törenlerini izlemekten kusmak anlamına gelecek olandır.Ayrıca sessizlik ve sakinliği seviyorsanız yazın abartılı eğlenceleri, kalabalığı, gürültüsü canınızı sıkacaktır. Günler uzundur, beklersiniz, beklersiniz bitmez.
(bkz: karanlığı görmemek için durmadan batıya koşan tip)
Ben öyle bir yerde yaşamak istemem. Hep yaz beni sarmaz. Araya bir kış da girmeli yani.
gün gelir o da sıkar. her akşam aynı yemeği görmeye dayanamayan insan -en sevdiği yemek bile olsa- hep yazı yaşamaktan da bıkar bir gün. insanoğluna ne yaranmış ki...
çok sıcakta insanı bir zaman sonra bayar. Bahar mevsimi olan bir ülkede yaşamak isterdim bazı günler hafif soğuk bazı günler hafif sıcak tam benlik.