bugün

üstad palta'nın tespitkar yazısı. yanlız ben eleştiri meleştiri göremedim pek. bi de oralara yazacağına gelsene olm buraya.
(#833155)
medya eteği adlı aletin ağır eleştiriler var diyerek, dikkati çekmeye çalıştığı palta eseri.

palta kendi yuvasına ağır eleştiriler yapacak bir yazar değildir.
gozlerimi yaşartan palta'nın yazmış olduğu yazı. boylece bitirip geçmek istemiyorum güzel yazmış, doğruda yazmış,
(bkz: özledim lan eskileri)
tanım: yazar görüşünü medeni bir çerçevede belirttiği yazıdır.

hakaret göremedim, eleştiri tadında ve okunabilirliği bozmamış. mevcut ve emekli moderasyon üyelerinden sadece adı geçenlerden sadece bir tanesi ile diğerlerine göre daha yakın bir görüş paylaşmam oldu. oralarda da fikrimi zaten palta'ya ilettim. gerekli görürse moderasyon üyesine de iletebilirim.

ben esasında geçmişten günümüze şeklinde bir yazıya yorum yapacak kadar eski sayılmam, ama bu başlık altındaki ince esprileri veya iğnelemelerin nedeni yazının kendisi değil yazarın şahsından dolayıdır diye düşünmekteyim.

bir dönem "palta giderse ben de giderim" diye bir başlık açmış tanım olarak da "sözlük yazarlarından paltayı sevenlerin kendisi sözlüğü bırakırsa verecekleri sözlü tepki olabilir" diye yazmıştım altına hatırlayan hatırlar; "defol" , "ikiniz de gidebilirsiniz" tarzı entryler ve özel mesaj yoluyla gelen galiz küfürler okumuştum.

esasında bazı yazarların ben bıraktım deyip adına kampanya açtırıp tekrar gelmesi bunun da sadece 5 dk. sürdüğünü hatırlıyorum da benim açtığım o başlık ne kadar da normal ve katlanılabilirmiş.

palta'yı tanıdığımı sanıyorum. bu adı geçen yazı da mutlaka burada geçen uzun zamanın ve yaşanmışlıkların ürünüdür diye tahmin ediyorum. sözlüğü bırakmış mıdır? hala sanmıyorum. palta duygularını paylaştığı bir mekana laf sokup, ayar giydirmeye çalışır mı? onu da sanmıyorum. bırakmaz mı? sanırım bırakacak. nerden mi biliyorum? son girdiği entrynin tarihine bakarak.

adı geçen sitede kimlerin ne yazıları çıktı. neler okuduk. paltanın yazısı fikir olarak saygı görmese de en azından üslup olarak birçoklarının satırlarına tur bindirir. mevcut türkçe bilgim bunu tespit etmeme engel değil.
tek bir nokta hariç alwaysin imza attığı yere mühür basacağım yazı...

(bkz: dünden bugüne uludagsözlük yazarları)
elyaf prenses
arnold civardanegezer
alwayssleepy

ehaha.
başlığı tam anlamıyla alıp bir trend tespiti yapılırsa, göörülebilcek en anlamlı, olumlu ve sözlük için faydalı olan gelişme, çok büyük bir özgürlük ve anlayış ortamı oluşturmuş olmalarıdır.

(bkz: başka yerde yok)
(#834565)*
dün de entry mi sildiler bugün de sildiler. pek bir değişim yok.*
gerçekten güzel bir eleştiri yazısı. özellikle celebrity yazarlara karşı zall'ın ve diğerlerinin çaresiz oluşu yazıdaki en can alıcı nokta bence. ha bir de uyumuş hepsi galiba bir yazar da dağıtmış sözlüğü hepsi insan uyurlar ama emeğe saygısı olmayan bir vatandaş çıkar gelirse onlar ne yapabilir ki.