bugün

bu söylediklerim tamamen varsayım. nihayetinde biz erkeklerin oyuncağı futbolda bahsediyorum. çok iddialı laflara gerek yok. sadece varsayım. hanımların mangodan konuşması gibi bi şey.

lige ambargo koyacak /koyabilecek bir galatasaraydan bahsedecekken, ünal aysalın egosundan ya da kompleksinden hareketle bu hegemonyayı kıran bir futbol federasyonu görmüştük. öyle ya da böyle terimin ardından dikiş tutmayan bir galatasarayı izliyoruz.

2 sezondur şahane bir futbolla şampiyon olan, iyi bir forvet ve iyi bir stoperle yine şampiyonluğun en büyük adayı olan bir beşikteşa, geçmiş sezon sonunda orman-güneş çekişmesine tanıklık ettik. öyleyken, böyleyken sözleşmesi, onca söylentinin sonunda uzatıldı şenol güneşin. ve hoop milli takım teklifi.

aykut kocamanın, şampiyon ve sonraki 2-3 yıl baskın bir takım yaratması sonucu benzer şeyler yaşanacağına eminim. başkandan çok sevilen, başarılı bir takım yaratan aykut kocamana da milli takımın teklif edilmesi, bence, kaçınılmaz.

milli takımın formda hocayı kapması makul gibi görünebilir ancak öyle değil. en azından sadece bu değil. bu ligin iskoçya ligine dönmesini talep etmiyorum ama büyük oranda 4-5 senelik şampiyonluk tekelini kırmak için aynı oyunun oynanması beni tiksindiriyor. beşiktaşın 2 sene daha şampiyon olması beni mutsuz eder. güneş sonrası aykut kocamanın 2 sene üst üste şampiyonluk yaşaması beni delirtir. ama dediğim şey bu değil. endüstidir izlediğimiz ama bu kadarı değil. fikret orman izin vermeyecek gibi duruyor ancak ben ihtimal vermiyorum. futbolu bari birileri tayin etmesin be babako.