bugün

ülkemizdeki özenti nüfusun giderek armasıyla doğru orantılı olarak her önüne gelenin dövme yaptırmasından mütevellit, dövme yaptırmanın ele ayağa düşmesi durumudur. bir şeyin de bokunu çıkarmayın da tadında bırakın be kardeşim. ben bile lise ve üniversite döneminden kalma dövmelerimi sırf bu özentiler yüzünden sildirmeyi düşünüyorum. net.
sebebi 21. yüzyıldaki iletişim devrimidir.

bir olgunun bile saniyeler içinde tüm dünya halklarına yayılmasından bahsediyoruz. haliyle copy paste kültürü de hayatımızın her yerine girdi.

sonuç; (bkz: kanadımı kırdılar uçamadım anne)
allahın tertemiz yarattıgı "insan" ın kertenkeleye dönüşme halidir. toplumda o kadar çok sürüngen var ki...
son zamanlarda gözlemlediğim bir gerçek. tekstil işçisinden kaportacıya, benzin pompacısından hırçın futbolcusuna, ergeninden yaşlısına artık hemen hemen herkes bu "elit" işaretlenme şeysinin bokunu çıkarmış bulunuyor. etrafta dövmesi olan biri "ilginç kişi" olarak görülmüyor bilginize.

eskiden yaptırması hem verdiği acı, hem getirdiği maddi ve manevi külfet açısından oldukça zor olduğu için dövme sahibi olmak bir ayrıcalık gibiydi. şimdi apaçilik ve amelelik müessesesinin birer sembolü oldu zannımca. zamanında iyi olan her şey gibi bokunu çıkardık. aferin.
5 yıl sonra Dövmesi olmayanlar parmakla gösterilecek. O parmaklardan biride beni gösterebilir.
Yapmak isteyenleri caydiracaktir. Doğrudur.
(bkz: dövme yaptırmanın ayağa düşmesi)

dövme sahibi olmanın ayağa düşmesi ne ola ki yiğidim.
ar yu törkiş ?
içimiz kan ağlıyor. dövme bundan 5 sene önce bir statü kaynağıydı. müthiş dehşet bir şeydi dövme ya. bir ülkenin gayri safi milli hasılası gibi bir şey yani.

mal mısınız oğlum?
Dövme'nin , ipini koparanın yaptırmasıyla birlikte çekiciliğini kaybetmesidir.
artık dövmeli olanlar fark yaratmıyor. güzel dövmesi olanlar fark yaratıyor. mesela ben *
Dövme ayağa filan düşmedi, gidip merdiven altı yerlerde ucuza yapılan dövme kendini belli ediyor hem dövme bana göre sanattır ve iyi sanatçılar tarafından yapılırsa dövmenin hakkı verilir.
http://galeri7.uludagsozl...anam-dovmesi_389906_m.jpg

http://galeri7.uludagsozl...B1-s%C3%B6zler_500906.jpg