1. 1.
    evet arkadaşlar. saatlerimiz gece üçü gösterirken aklıma gelen durumdan bahsedeceğim. elbet bu saatte herkesin düşündüğü bir şeyler vardır. ben de aklıma gelen bu durumdan bahsetmek istedim. şöyle ki eğer analitik düşünmeye alışmış veya okul, iş, güç vb. gereği bir şekilde bu şekilde yönlendirilmişse zihniniz karar verirken duygularınızı dinlemek zorlaşabiliyor. Hatta dinlemekten ziyade duymamak olarak da gerçekleşebiliyor. Mesela ben en son ne zaman duygusal bir karar verdiğimi hatırlamam. Örneğin kurulacak bir ilişki mantıksızsa duygular da kısa devre olur. Eğer mantıklıysa duygular belirli bir debi kazanır. Aslında duygu fikri pek yoktur bende. Bazen keşke olsa diyorum. Sonra düşünüyorum. Böyle olması daha mantıklı ve iyi geliyor. Geçiyor üzüntüm. Mantık kendi kendini haklı çıkartıyor. Duygularıyla karar veren insanları anlamakta zorlanmakla birlikte, başarılar diliyorum.
    6 ... hicin evladi
  2. 2.
    bir oğlak olarak hep yaptığım. duyguları çok yoğun yaşayıp iş ciddiye binince mantıklı hareket etmek . sonuç başarılı mı evet. mutlu etti mi hayır.
    5 ... as179 fa
  3. 3.
    doğru karar vermeyi sağlar.
    1 ... benibendenalayen
  4. 4.
    duygusallık adı altında alınamayan kararlardır. aslında herhangi bir konuda, mantığım bunu seç, bu kararı al vs vs derken bile duygu yoğunluğunuz mantığa itiyor sizi diyelim. ve böylelikle yine duygularınızla karar almış oluyorsunuz. duygusallık deyince insanlar yanlış anlıyor herhalde. kimilerine göre doğruyu değilde kalbindekini söyleyince duygusallık deniyor. ve yanlış karar alındığını sanıyor insanlar. ne alakası var ise artık. bir insanın duygusal doğruları, kimilerinin kendine göre mantıksal doğrularından daha doğrudur bazen.
    10 ... en asaletli duygularin adami