bugün

ilk önce closer filminde natalie portmanda görrmüştüm bu olayı. hani jude law ile ilk karşılaşma sahnesinde. kızıl saçları ve mini eteğiyle pek kötü durmuyordu. yakışıyordu bile denilebilir

daha sonra yurdum kızında bu yürüyüş moda oldu. nasıl bir havalı yürüyüş, nasıl diğerlerini takmamazcasına bir havalar, kaldırımda yürüyen en güzel kız benim o halde bana bakmalısınız imajı.

nefret ettirircesine ve kendilerini bir bk sanırmışçasına yürüyorlar, arkasından vay be diyenler oluyor, bu kızlarda enerjilerini bu tiplerden alıyor sanırım.

ama a be akıllım, olmaz ki böyle de yapılmaz ki.insan ol önce.
dunyayi ben yarattim havasi degil, tavlayamayacagim erkek yok havasinda yuruyen kizdir.

(bkz: yanlis tespit)
abazan kıroların laf atması sonucu kendisini dünyanın 7. harikası olarak gören kızdır. emin değilim ama kadın da olabilir.
Yurt dışındaki bayanların standart olarak, yanından bile geçemeyen genel Türk kızı tavrı. Kendini bilmeden burnu havadalık da denebilir.
oysa o kafasından neler geçriyordur. birazda uzun boyludur.
bağdat caddesinin müdavimlerindendir genelde gösterir ama vermez
aslında bir halt olmayan kızdır. sadece görüntüden ibarettir.
aslında bir halt olmayan kızdır. sadece görüntüden ibarettir.
sadece güzeldir.
dünyayı kendisinin yarattığını düşünen kızdır. o olmazsa hiçbir şey bu kadar güzel olmaz diye düşünen kızdır aynı zamanda.
tatmin edebicek tek uzuvun everest tepesi olduğu kızdır.
güzel olanları güzelliğini sergilemek için kendilerini birşey sandıkları için öyle dolanırlar.. * *
bir izmirli olaraktan alsancak kıbrıs şehitlerinde sıkça rastlanır bu tarz arkadaşlarla. hemen uzaklaşın efendim yanlarından. havalarından geçilmez zira.
tüm evreni baz almadığından pek bir bok yemediğini farkedemeyen, bu yüzden sonsuz boşluk benden sorulur diye ortalıkta dolanan kişi karşısında, ayağı kayıp yere düşecek üçüncü dereceden ezik kişi.
kendi dünyasını yaratmış kızdır. her kız "dünyayı ben yarattım" edasıyla yürüyemez. yarattım diyorsa doğrudur, uzatmayın da kız gidiyor belki telefon numarası verir ardından koşun.
En basit kızdır efendim öncelikle akıldan bi nebze yoksundur . Bu sebepten dolayı ben yarattım der kendi gördüğü dünyayı lakin onun gördüğünden başka bir dünya vardır ve o dünyada bazı abazalar hariç erkekler tarafından salak olarak nitelendirilir.yalnızdır esasen bu yüzden ''feministim tamammıeea'' diyenleride mevcuttur.
eger bir turk kizi ise bu sinifa girmesi icin, azicik eline yuzune bakilir olmasi yeterlidir.
türkiye'de ise hak verilesi kızdır. önceden olur mu öyle şey derdim ama facebook isimli arkadaş ağı sitesinde, kız arkadaşımın hesabını da ben idare etmeye başlayınca olayı gördüm. her gün 5-6 arkadaşlık teklifi, 7-8 dürtük, 3-4 mesaj. mesaj ki ne mesajlar uhuu, övgüler övgüler. işin komiği bu adamlar bir mesaj yazıp sırayla herkese atıyormuş aynı mesajı.ama ne olursa olsun ben de kız olsam ben de aynı havayla yürürdüm.
(bkz: küçük dağları ben yarattım)
(bkz: ufak tepeleri ben yarattım edası)
(bkz: havan kime güzelim)
(bkz: havan batsın senin)
avuç içi yukarı dönük bir şekilde, kollar hafifçe dirseklerden kırık ve koluna çanta asmış, yürürken de sekiz çizerek yürüyen kız ..

(bkz: sekiz çizmek)
muhtemelen henüz daşşaklı bir delikanlıyla yolları kesişmemiş olan kızdır.
eşek sudan gelinceye kadar dövülesi kızdır. Dayağın cennetten çıkma olduğu kendisine bizzat hatırlatılmalıdır.
(bkz: suda bekletilmis budakli mese odunu) ile derhal tani$masi gereken kizdir.

cakicaksin agzinin ortasina bak ne trip kaliyor, ne hava.
gotik olma olasiligi cok yüksek olan kiz modeli.
kibirli ve antipati duymaya yol açan kızdır.