bugün

(bkz: hayvancılık)
(bkz: su kaynağı)
(bkz: tarım arazisi)
(bkz: petrol)

Tarihi, uğuruna dökülen kanları, nüfusu bir kenarı koyarsak sırf üsttekiler bile oradan vazgeçmemek için fazlasıyla yeterli sebepler.
Okumadım ve arttırıyorum batıdakiler de memleketlerine postalanacaksa ok.
Not: malatyalı kürt
böyle giderse herşeyi alıcaklar bu zamana kadar sürekli ihanete uğradık kardeşiz dedik arkamızadan kurşun yedik .
Babanın toprağı mı lan doğu?

Türk toprakları buralar Türk. Sonsuza kadar da böyle kalacak. Yok verelim de kurtulalımmış. Bi siktirin gidin ya.
bildiğim kadarıyla daha önce ikinci abdülhamid han ve sonrasında turgut özalın gündeme getirdigi mevzudur.

abdülhamid han, gelen aşiret liderlerine silahlarının, ordularının olmadığını, eğitimlerinin yetersiz olduğunu söylüyor.sonra aşiret reislerinin çocuklarını istanbula getirtiyor ve adamların ellerini kollarını bağlıyor. çocuklarını alarak askerlik yaptiriyor ve sonuç olarak bu askerler birinci dünya ve kurtuluş savaşlarında işimize yarıyor.
(bkz: aşiret alayları)

özal da batı da kürt kalmayacaksa kabul diyor ama adamların işine gelmiyor...

ben de artiriyorum: yer altı ve yer üstü kaynaklarının bu zamana kadar doğuya yapılan yatırımlara ve batidakilerin emek ve vergilerine karşılık olarak ortak olunması ve batıda kürt kalmaması şartıyla desteklediğim beyan...
O GAP denen kara deliğe milyonlarca lira harcadıktan sonra hayatta olmaz artık.
Ulan it, onca can ver kurtul diye mi feda oldu diye söylenilecek sözdür.
versen ellerinde tutamazlar , gene gelir aramıza karışır , beyaz yakalı türklerden yaka silkip dağa çıkarlar.