bugün

son günlerde yaşanan tuhaf olayların akıllara getirdiği sorudur. doğu nelere gebe? okullar kapanıyor, sürekli sokağa çıkma yasakları getiriliyor, barikatlar, ölümler...neler oluyor benim güzel ülkemde?
(bkz: neler oluyor hayatta!) sözlerine sahip unutulmaz hababam sınıfı şarkısını dile getiren başlıktır.
ortadoğuya dönmüş, ülkemin kanamakta olan sağ yanından bihaber, evlerimizde belki de sayılı kalmış sözde huzurlu günlerimizi yaşıyoruz. umursamadan hem de.

doğudaki karmaşadan nemalanan batıda, ıraka mal satan fabrikanın işçisi işsiz kaldığında bu soruyu soruyor "doğuda neler oluyor"....

ihraç malları elinde patlayan patronlar işçilerini çıkarıyor. işsizlik çığ gibi büyüyor. doğuda olandan bana ne desen bile ucu sana bana dokunan bir acı yaşanıyor.
Cidden karanlık işler dönüyor. Orta doğu gibi ama sanki ülkede hiç bir şey olmuyor gibi bir hava var. Yıllar sonra ohal'den beter durumda sokaklar ama kimse bunu yadırgamıyor.

Akp çözüm süreci meyvelerini topluyor ne yazık ki.
iktidarın pisliğini askerimiz ve polisimiz kanlarıyla temizliyor maalesef. olan budur...

malum, hainlerin şehirlerimizde mevzilenmesine göz yuman akp iktidarıydı. sonuç? 30 yıldır benzeri görülmemiş bir rezalet! kentlerimiz harap oluyor, iç savaş görüntüleri var...