bugün

asyacıları salıp hükümete saldıran uluslar arası yapıya mesaj verilmesidir.
hapishaneye girmeleriyle aynı amaçtır. yani amaçsızdır.
17 aralık ve 25 mart da çıkacak olan ses kayıtlarına olan tepkileri azaltmak.
akp nin satranç oyununda şah demesidir. eğer cemaat cevap veremezse mat olacaktır. cemaatin en büyük düşmanı bahsi geçen isimlerdir. ve akp; kendini aradan çekip şimdi hesaplaşın demiştir. bakın ben cemaati aradan çıkarınca adaleti sağlıyorum mesajı vermiştir.
şimdi cemaat düşünsün demiştir. cemaatin yıllar süren tüm uğraşlarını puf diye söndürüp, dışarı çıkan bu şahısları da intikam ateşiyle cemaatin üzerine salmıştır.
ikincisi; yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri zamanı yeni rakipler lazımdır. ve halkın gerçekten sevmediği sırf bu isimler sebebiyle akp ye önce yüzde 46 sonra yüzde 51 oy vermiştir.

ayrıca bakın yargı nasıl yanılıyor imajını uyandırıp, kendi hakkındaki suç iddialarını da rafa kaldırma durumunu doğurmuştur. tabii gündemi de değiştirmiştir.
kim ne derse desin; recep tayyip erdoğan kriz yönetimi ve liderlik konusunda kusursuz. sanırım bu doğuştan gelen bir özellik ama bir şekilde herşeyi kendi lehine çevirmekte.
sanırım birazda akp nin anlatmak istediği geçmişi unutanlara; bir bakın bakalım geçmiş nasıl karanlıkmış hatırlayın demiştir.
(bkz: yazıklar olsun)
batan akp nin ben batıyorum, düşmanlarınızı saldım, sizde batın mesajıdır.