bugün

büyük yalandır. misafirpervermiş. nesi misafirperver tutup geçirmeye yer ararlar bir de sen o'sun sen bu'sun diye adam ayırırlar. evet.
sıçılmış en büyük yalandır. af edersin.
yalan değil doğrudur. evine düşman gelse misafir olarak düzgün bir şekilde ağırlarlar. tabi istisna olanları da elbette vardır.
doğu anadolu ya da güneydoğu anadolu bölgeleri'ne hiç uğramamış insanın trajikomik başlığıdır. hatta bu bölgelerin insanlarına başka şehirlerde de hiç misafir olmamışlardır.
Bazı yerlerde bir yabancı görünce sikecek gibi bakıyorlar insan irrite oluyor haliyle ancak bazı yerlerde de hakikaten misafirperverler, gittim gördüm geldim.
Kişiden kişiye değişiyor.
yalan değildir doğuya gidip görmeyen bilmez ne oluyor lan denecek kadar misafirperverlerdir.
(bkz: doğu batı çatışması)
biz türkler çok misafirperverizdir.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/442607.asp

Giuseppina Pasqualino di Marineo, sarai sierra ya da diğerleri.

http://www.cnnturk.com/20...vgada.olduruldu/721985.0/
her ırkın her kökenin iyisi ve kötüsü vardır. Kürtler misafirperver değildir diyerek genele hitap etmek yanlışır. Kürt değilim ancak hakkari şemdinli gibi bir yerde askerlik yapmak gibi bir doğu tecrübem oldu.

3 günlük operasyona çıkıp 5 gün kaldığımız günler oldu. bu günlerde bize verilen kumanyalar 3 günlük olduğu için, operasyonda 5 güne uzadığı için aç kaldığımız günlerde oldu. operasyon bölgesinde mevcut olan bir köye gittiğimizde aç olduğunu söyleyen arkadaşlara lavaş ekmeği peynir veren köylüleri görmekte nasip oldu ve daha burada yazmayacağım nice yardımlarını.

Ben bunları görmeseydim şu an belkide kürtlerin misafirperver olmadığına, yardımsever olmadığına inanan bir insan olacaktım. bazı şeyleri yaşamadan sırf belirli bir ırka düşmanlık besleyen, onları karalamak için böyle şeylere başvuranlar türk milliyetçiliği adı altında bunları yapıyorlarsa, kusura bakmasınlar çok iğrenç bir izlenim ortaya çıkartıyorlar.
nefretini belirtirsen tabi ki olmazlar. 4 aydır şırnaktayım ve batıdan görülen bir çok şeyin yanlış olduğunu gördüm. misafirperverlik konusunda kombo yapmış insanlardır emin olabilirsiniz. ama sen adama terörist, pkklı dersen ne bekliyorsun ki? öyle desen bile genelde susuyorlar. bunca yıl ezilen bir milletten beklenmeyecek saygıya sahipler türklere karşı.
an itibariyle muştayım hevaller şehrin en pis otelinde yatırıyor beni. yemeği bizim sirketin parasıyla yiyorum, yol parası keza öyle... ama iş işe gelince iyi olsun güzel olsun. hastir lan! *

3 günlük işe gelmişiz adamlar elinden gelse şantiye koğuşunda yatıracak lan ne misafirperveri???