bugün

dünyada onca insan varken doğru insanı bulamamak biraz koyuyor. belki de herkesle tanışma gibi bir şansımız olmadığı için, başka yerde, belki de tamamen başka bir zamanda yaşamış bir insanla mükemmel bir şekilde anlaşabiliriz. ama hayatın karşımıza çıkardıkları hep yanlış insanlar, hatta yanlış zamanda doğru kişiler ya da doğru zamanda yanlış kişiler...
Sürekli Yaşadığım durumdur.
Doğru insanların azlığından mıdır yoksa toplumdan uzak durma çabalarından mıdır bilinmez. Bilinen, bir türlü bulunamadıklarıdır.
Bir iyi haber bir de kötü haberim var.

iyi haber doğru insan yoktur. Doğru insan skalası vardır. Birçok doğru olabilir.

Kötü haber birçok doğru olmasına rağmen hala onu tutturamamış olunması.
Samanlıkta iğne aramak gibi bir şey olsa gerek. Aslında ben aramıyorum zaten. .p
''belki de tanrı uygun kişiyi tanımandan önce yanlış kişilerle tanışmanı, onu tanıdığında minnettar olman için istedi.'' *
aramaktan vazgeçince bulma ihtimali artar.
Şöyle bir düşünüyorum da; Belki de ben yanlış kişiyimdir ki, doğru insanı da bu nedenle bulamamışımdır.
Ya bu çok garip bir şey. Nasıl emin olucaksın ki bi insandan? Ama olyosun işe, olucaksın. Ama farkına bile olmayacaksın.
Zamani vardir bulmadiysan bir hikmet vardir beklemek lazim.Bazen yıllarca arar durur bulamazsın bazen bir bakarsın burnunun dibindedir aslında.
ne doğru insan sabittir
ne de o kişiyi doğru kabul eden düşünce.

bu sebepten bulsan bile kaybedersin. önemli olan doğru uyumu yakalamak.
doğru insanı bulacağım diye doğru yoldan sapmamak gerekir o yüzden herkese gönül vermeyin.
Kısaca Bu bir aldatmacadır. Danışıklı döğüş. Şartlı refleks. Hatta önyargı. Yanlış bir eylemin yanlış fikir altyapısı. Yani şu demek; ben evlencem ama, ee? Nefsimin hoşuna giden kriterlere sahip bir koca / kadın (genelleme yaptım ama bunu arayan genelde kadınlar) adayı bulamadım. Ne istiyorsun sen? Abi önce şöyle bi yakışıklı olsun. Ee sonra? Sonra mutlaka kariyerli ve varlıklı olmalı. Ee başka? Duygusal duyarlı ve romantik olmalı? Daha başka? Özel biri olmalı kimseye benzememeli. Bana hitap edebilmeli. Sonra? Beni taşıyabilmeli. Daha daha? beni anlamalı. isteklerimi karşılayabilmeli. Her söylediğimi yapmalı ama beni sorgulamadan yargılamadan eleştirmeden yanlışlıklarımı kusurlarımı hatalarımı görmeden duymadan bilmeden. Başka var mı? Var olmaz mı? En önemlisini söylemedim daha. Neymiş o canım kardeşim? Söyle de biz de bilelim. Bana sınırsız bir özgürlük tanımalı. Beni asla kısıtlamamalı. Hiçbir şeyime karışmamalı. Ama ben canımın her istediğini yapabilmeliyim değil mi? Ooo bak bu güzelmiş. Tabi tabi sen de haklısın (suyundan da koy) neticede dünyaya bir kere geliyoruz değil mi? Öyle. Doğru insanı bulmak lazım..!?!

Sen hiç kafanı yorma güzelim. Böyle bir köle (enayi) bulursam hemmen haber veririm canım sen hiç merak etme emi. Şimdi derhal araştırmalara başlıyorum. 3 vakte kadar kocan hâzır ve nâzır, üstelik de emrine âmâde olup kapının önünde seni bekliyor olucak. Hatta onun adına doğrucu davut diyecekler. Ama ileride avucuna aldığında dikkat et de sakın 9 köyden kovmayasın herifi. Biraz çenesi düşüktür çünkü. Lafını dank diye söyleyiverir. Fakat gül gibi geçineceğinize eminim. Zira sen doğruları seviyorsun ya. Onun lafları batmaz sana herhalde değil mi? (!?!) Yok canım yaa yok, batmaz batmaz..
Bu zaman, menfaat ve egoları yüzünden insanlığını kaybedenlerin çoğaldığı bir dünya olduğu için doğru insan da kolay kolay olunmuyor, doğru insan da kolay kolay bulunmuyor.
kendiniz gibi insanlari cektiginizden olabilir, hak ettiginizi bulursunuz
Herkesin kendince doğruluğu farklıdır.
Siz, ben doğru insanım dersiniz karşınızdaki sizle aynı düşünmeyebilir.
Beklenti yüksek olmamalı.
Her kişilik ayrıdır.
Kimse kendi ile aynı birisi ile doğamıyor.
bir durum. hiçbir şey yapmayınca hiçbir şey olmayacak gibi geliyor bana. inançlı bir insanımdır ama insanlar bu nasiplerini nasıl buluyorlar. nasıl anlaşabilip bir ömür yaşayabiliyorlar. bravo. tü tü maşallah. swh.
belki de aramayı bırakmalısın, sadece keyfine bakmalı ve böyle dertlerle yakınmamalı. güzel olan her şey tesadüfle değil midir zaten?
Sanırım daha zamanı var.

Her şey bi yana, ben iyice ümidimi yitirdim. Doğru insanı bulmak için bir adım atacak halde değilim. Ne gücüm, ne de hevesim kalmadı.
Siz çok mu doğrusunuz da doğrusunu bulamadınız demek istediğimdir. Çok mana yüklemeyin ikili insan ilişkilerine en uzunu 6 ay sonra bitiyor istek olarak.