bugün

akraba ziyaretleridir efendim, ne demişler;

yöresi yöresine, töresi töresine.
camilerdir efendim. hiçbir kimse camiye kötü bir niyetle gelmez. hem din kardeşindir hem de ibadeti aynı anda yaptığın kişidir. beraber secde edersin. beraber eğilirsin. kardeşsindir. ondan zarar gelmez.
feysbuk değildir.
islamievlilik.net tir. dünyanin her yerinden muslüman eş adayları bulunulabilirmis.
tiyatro.
mado mudur bilmiyorum. off sözlük off.
kerhane.
tren istasyonu. çarpışma, düşen kitaplar ve türk filmleri.
doğru insan kime göre neye göre. tabiki amaca göre.
amaç seks ise genel ev
amaç seks ise üniversite
amaç seks ise bar
amaç tesbih koleksiyonunu göstermek ise hac
amaç muhabbet ise rakı sofrası
amaç romantizm ise şarap içilen her yer.
çöl. zira çölde bir insanla karşılaşırsanız o doğru insandır.
herhangi bir kurs. bi insan kursa gidiyorsa kendini geliştirmek istiyordur efenim. gelişime açık insan doğru insandır.
yanlış zaman

yanlış mekan

yanlış insan

(bkz: kış güneşi)
doğru insanla karşılaşması muhtemel bir yeri yoktur. aşk öyle bir olaydır ki sizi nerede yakalayacağı hiç belli olmaz. umumi bir tuvaletin kapısında bile rastlarsınız veya sokakta yürürken bir anda karşınıza çıkar.

siz şurada beğenebileceğim bir, kız çıkar, diyerek belirli mekanlara giderseniz böyle bir olay olması mümkün değildir. aşk ın kapıyı nerede çalacağı belli olmaz.
Doğru zamanda doğru yerde olmak vardır. Bu da şanstır.
hurilerin olduğunu düşündüğüm yerdir... (bkz: ahiret) *
üniversitede aynı bölümde hatta aynı sınıftaysan her yönden kendine uygun insanla karşılaşman kuvvetle muhtemeldir.
Aitlik duygusu hissedilen yerlerdir, sözlük böyle yerlerden değildir, duyurulur.
Otobüs durağı , kafe , kütüphane , üniversite , yabancı dil ve diğer aktivite kurslarında karşılaşılabilir. Biraz da şans sonunda doğru insanla tanışabilirsiniz. Bir an romantik film gibi oldu la. Duygulandım.