dota 2'nin çıkmasına rağmen bırakamadığım oyun. biri bana dotayı anlat dediğinde ona futbol ve satranç'ın karışımı olduğu söylüyorum. bir oyun bu kadar şey barındırabilir için. yetenek, tecrübe, taktik, strateji, takım oyunu(olmazsa olmaz), ön görü, liderlik, destek, paylaşma, kriz yönetimi, oyunun içinde herşey var! ve beni saatlerde bilgisayara bağlayan bir oyundur. millyonlarca kombinasyon içerir ve buda oyundan asla sıkılmamanızı sağlar. weplada olan varsa mesajla ulassın bana akalım..
Eşten dosttan ayırır adamı. Hala bırakamadığımız kıymetlimisss'dir*.
çok özlenendir lan. çıkar idik okuldan dershaneden dotaya akardık 4e 4. ne eğlenirdik 2 saatlik oyunun 4 saat kritiğini yapardık.
Dota2 çıksa bile gozumdek en efsane tftdir.Sf ile azmi RP çekerdim be ah ahh.Ormandan bayirdan azmi hook arrow atardim.
sıkıcı bir oyun.
Psikopat gibi oynadığım oyunski.
pudge de proyum.
yuva yıkan oyun. yuvanız varken bırakın, daha iyi olur. yuvanız yıkıldıktan sonra bırakırsanız da iyi oluyor ama diğeri daha güzel.
Affedersiniz ama ne wepla'sı amk. Ben 86 yıllık ömrümde wepla'yı bildim bileli öyleydi. Lel gibi bir ortamı vardı. Zamanında elwind denen ne desem gg olacak noob herifin borusu ötüyordu. 1 oyun atıp çıkmışlığım var.

Bir oyun. Bırakalı 8 ay olcak. Hayat daha huzurlu, daha güzel.
zamanında lol ve dota2 çıkmadan önce 7 senemi verdiğim her oyunda 3 4 arkadaşla girip sabahlara kadar oynadığımız oyundur. bir insan işten okuldan bu kadar hızlı çıkıp eve gelebilir mi? dota oynuyosa gelinir. duşlar alınır, yemekler yenilir. o sıralar daha microsoftun almadığı skypelara girilir başlardık sabahlara kadar oynamaya. canını yediğimin oyunu hala özlerim o oynadığımız zamanları.
Dota cinema vs. gibi yerlerde yapılan videoları izlenelmesi harika olan oyun.

http://www.youtube.com/watch?v=FrsAOEdXW2M
Fresh meat aghhh!!!
Evet slark ile hardpro'ların eline vereceklerini iddia edenler de geldiğine göre tekrar söylemek istiyorum, iyi ki bırakmışım. O bunu yener şu bunu yener diyen adamların zeka seviyesini bir kenara bırakmakla birlikte oyun görmedikleri 383 km'den okunuyor zaten.
2014'ün sonlarında herkesin bir bir başka oyunlara işlere güçlere kaydığı zamanlarda oynamaya başladığım ve bıraktığım oyundur. bok gibi oynar, ezilince oyundan çıkardım. şimdi bi sv olsa da adam gibi oynasam adam gibi abilerle. feedlemesi bile zevkli olur sanırım.

garena falan dediler orada oyna dediler çözemedim onu halledebilecek bir Allah kulu varsa bana yardımcı olabilir. saygılar.
iyi hero kavramının olduğu oyundur.
Metadan metaya değişiklik göstermekle beraber her metanın heroları da vardır.
Elbet oyunculuk ve takım olmak önemlidir fakat bu durum hero farklarının önemini göz ardı ettiremez.
Yukarıdaki arkadaşın dediklerine birebir katılmakla birlikte wisp gelince repick atan oyuncu olayına gülerek katılıyorum.
Oyundaki op denilen sayılı herolardan olan io'yu beğenmeyen tipler hep olmuştur.
Tanım olarak ise gördüğüm en iyi oyunlardan biridir.
kendimi bildim bileli merak saldığım; bir frozen throne haritasıdır. standart olarak 5v5 oynanır. amaç; haritanın belli yerlerindeki iki takımın ana kulesini yıkmaktır. base diye tabir ettiğimiz üssümüzden sürekli küçük savaşçılar (buna creep denir) doğar. bu, oyun bitene kadar sürer. oyunda 3 temel özellikli kahraman vardır. 1- strength 2- agility 3- intelligence. seçilen kahramanların ise genel olarak aktif ve pasif olmak üzere 4 becerisi bulunur. (invoker, sf gibi istisnalar hariç) genel hatlarıyla oyun böyle. şu an türk serveri olarak weplaes bulunmaktadır.
ergenlik aşkımız. bir türlü vazgeçemediğimiz sevdamız. şu sıralar son kale iccup gibi gözükmekte ne dediğini anlamadığımız ruslarla biraz zor oluyor gerçi ama iyi oyuncuları kesinlikle bizimkilerden çok daha iyi noobları ise insanı çıldırtan cinsten.
https://iccup.com/en/dota...profile/Tar-Meneldur.html beraber oyun atmak isteyen oyuncular klana başvuru yapabilirler.
league of legendsla bir türlü kıyaslayamaya gönlüm el vermeyen, asla ısınamadığım ve muhtemelen hiçbir zaman oynamayacağım bir moba oyun.
ilk defa 2005 yılında ortaya çıkmıştır şuandaki halini alana kadar gelen çok fazla farklı update ile değişmiş ve gelişmiş bir oyundur. bana göre blizzard yerine valve'nin dota 2'yi çıkarmış olması bizim için şanstır çünkü valve bu oyuna gereken önemi vermiştir.
lol oynadıktan sonra öğrenmek istediğim oyundur.lakin çok detaylı ve karmaşık geliyor.baştan öğrenmek isterdim.
Yıllardır oynadığım vazgeçemediğim oyun. Yeni güncellemelerle dengesizlikler olsa da yine de güzel. Rus server ı seçmeme rağmen karşılaştığım rus oyuncular oyunda sinir krizi geçirmeme neden oluyor. Dillerini anlamıyorum hala rusça konuşmaya devam ediyorlar.