bugün

2 veya daha fazla adet yakın, erkek (burası çok önemli arkadaşlıklarını ve samimiyetlerini dövüşerek gösterenler erkektir hiç gördünüz mü 'kızım çok komiksin sen ya gel bir el ense çekeyim sana.' diyen bir başka kızı.. görmediniz, göremezsiniz..) arkadaşın, hatta tabiri caizse 'kanka'nın, herhangi bir vesile ile vuku bulmuş, adeta arkadaşa duyulan sevgi ve saygıyı göstermeye yarayan karşılıklı edilen bir dans, bir ritüel haline gelmiş hareketler bütünü olan 'yalandan kavga' içinde yenik duruma gelmeye başlamış ama bunu kendine ve rakibine/dostuna itiraf edemeyen delikanlının başvurduğu yalandır..
çok saçma bir tanım oldu ben bile bir daha okuyamayacağım imla yanlışı var mı diye.. ama konuyu şöyle biraz daha açabilirim sanırsam..
erkek adam el şakası yapar.. erkek adam eşek şakası da yapar.. yapmam, ben bundan zevk almıyorum diyen adamın yanında bunu dediği sırada muhakkak bir kız vardır.. aksini inandıramazsınız bana.. bu şakaların en gelişmiş hali de, aynı zamanda ssamimiyetin zirvesidir.. nedir bu, arkadaşla dövüşmektir.. bu dövüş samimiyetin zirvesi olabilir belki ama çok kısa bir zaman diliminde gaz yaradılışa sahip er kişiler olayı ciddiyete de taşıyabilirler böyle de bir tehlikesi vardır.. çünkü sonuçta gücünü kabul ettirmek konusunda erkeğin bilinçaltı su yüzüne çıkar.. bu açıdan samimiyeti bir daire olarak kabul edebiliriz.. ama arkadaşlık yakın bir düzeyde olduğundan en sert kavgalar dahi tatlıya bağlanır hemen.. bizim ilgilendiğimiz husus bu değil zaten..
dikkat çekmek istediğim nokta, bu yalan ve şaka amaçlı, yollu fiziki mücadele süresince illaki biri kaybedecek pozisyona gelir.. kötü yakalanmıştır o sırada, zaten sakattır, tam gücünü vermemiştir nedeni ne olursa olsun karşındakinden daha güçsüz olduğu içn kaybetmez bu kişi.. böyle bir şey imkan-ı ihtimal dahilinde değildir.. e peki sesini çıkartmassa yere de kapaklanacak iyice rezil olacak olayı eblekçe izleyen 3. şahıs arkadaşlara (yine erkek tabii).. ustaca bir yalana başvurmak gerekir.. en tutulan üç yalan bu yukarıda saydıklarımdır.. ama bu salvolar tazeliklerini yitirmeye başladı artık.. onun için artık günümüzde en çok kullanılan pes etmeden pes etme yöntemi şu cümledir:
+/ ya ihsan dur bi amına koym ya..
-/ nooldu olm?
+/ ya skecem yaptığın şakayı ya, karın boşluğuma geldi..(haha hasiktir lan)
-/ haa pardon abi ya farketmedim, nefesin yerinde mi?
+/ sorun yok gibi.. dur çekil de şöyle bir soluklanıyım, kafana sıçayım senin ya..
-/ ehe ehe pardon abi..
allah karın boşluğu terimini bulandan razı olsun.. nasıl sihirli bir yerdir ki en ümitsiz durumunda yardımına koşar erkeğin..