bugün

2 bayanın ölümüyle de sonuçlanabilir. sayıyı 3 e çıkarmak lazımdır.
hangi beyinsizin aklından çıktı ise fikir tamamen aptalcadır. kızın aklında yoksa bile minibüste onun ineceği durağı takip eden kişi yüzünden huylanır, korkar, durduk yere ortalık karışır.
Gruba dahil olma isteğidir o koruma amacı felan gütmez.
Özgecan Aslan'ın vahşice, adice ,kalleşce katledilmesinden sonra yapılması şart olan eylemdir.
Bu işin bayanı-erkeği yok birader. Fiziksel olarak erkekler bayanlara nazaran daha kuvvetli olsalar da bu onu koruyucu yapan özellikler arasına girmez. Dolmuşa binen dünya dövüş şampiyonu da olsa karşısındakinin bir silah çekmesine bakar olay. Her insan yaşama iç güdüsüyle tehlike anında var gücüyle kendini korumaya çalışır zaten. Ama bunu erkek daha güçlü diye koruyucu özellik olarak görmek tam bir ahmaklıktır. işin sağlık kısmına girmiyorum bile.. diyelim son binen erkek kalp hastası, diyelim astımı var. veya panik bozukluğu olan bir genç. Bu delikanlının daha kendine hayrı dokunmazken birde kendini tehlikeye atıp kızın arkasından evine kadar eşlik edecek he mi? Erkeği kim koruyacak peki. Erkek diye Onlarında hassas, duygusal, kırılgan olanı yok mu? Hepimiz kız-erkek birbirimize yardım edersek ne hoş. Lakin arabadan inip veya inmeyip kadının inmesini beklemek falanda her babayiğidin harcı değil. Onlarınki can benim ki badılcan olmuş bu mantık. Sanal delikanlılığa gerek yok.

Yapan varsa da kutlarım. Sadece mantık saçma. Söz meclisten dışarı...
kızın ''ikisi birden beni sikecek'' düşüncesine gark olmasına neden olur. o yüzden ben şöferi indiririm bu durumda kızı direksiyona geçirir ve beni eve bıraktırırım sanırım evet en doğalı bu.
Ne günlere kaldik Allah milletimize hidayet versin dedirten kaynaklı bir düşüncedir. Biz ne zaman böyle olduk diye kara kara düşündürür.
Zannedersin butun minibusculer sapik ..la bi gidin arkadas neyin kafasini yasiyorsunuz...
alakası olmadığı halde çarşıya mal edilmiş söylemdir. çarşının orjinal açıklaması aşağıdadır.

forza beşiktaş çarşı grubu olarak biz:

1) "Beyler" diye girmiyoruz
2) "Bayan" diye hitap etmiyoruz
3) "Adam" olanlara seslenmiyoruz
4) "Dolmuşda" ve "bayan sa" yazmıyoruz

Ama bütün bunlardan önemlisi bizler; bu toplumda yaşayan kadınların kimsenin korumasına, takibine, otobüs ayrımcılığına, biber gazına ihtiyacı olmadığı bir dünya hayal eden insanlar olarak çözümün; kas kuvveti, silah veya daha ağır cezalardan ziyade çok daha basit ve insancıl yollardan geçtiğine inanıyoruz...

-Bizler hangi gerekçeyle bir kadını gideceği yere kadar takip edebiliriz, etmeliyiz?

-Bu hakkı nasıl kendimizde görebiliriz?

-Neyin, ne gerekçeyle bekçiliğini yapıyoruz?

-Toplu taşıma araçlarının şöförlerinin tümü mü tacizci?

-Takip etmeyi planladığınız kadının kapı komşusunun tecavüzcü olma ihtimaline karşı kapısına kadar mı bırakacaksınız?

-Tecavüzcü baba, abi, koca veya sevgiliyse yatak odasına mı gireceksiniz?

-Takip etmeyi planladığınız kadın bunu fark edince neler yaşayacak aklınızın ucuna geliyor mu?

Öncelikle ve esas olarak; kadınların kollarımızın kuvvetine veya delikanlılığımıza veya takibine yani korumasına ihtiyacı yok!
Tam aksine takip, taciz ve tecavüz etmememize ihtiyacı var!

çArşı grubunun böyle bir çağrı yaptığı; böyle bir ifade ve görsel kullanmışlığı yoktur ve çArşı'nın keskin zekasına uymayan böyle bir çağrı tarafımızdan yapılmamıştır!

Herkes ineceği durakta inip işine gücüne baksın; hiçbir kadını sözle, gözle veya fiziken rahatsız etmesin yeter...

Kadınlar korunmak, kollanmak, takip edilmek değil; medenice ve özgür yaşamayı hak ederler!

çArşı grubu her daim aynı toplumda yaşadığı bireyleri incitmemeye özen göstermiştir ve göstermeye devam edecektir!
tek kalmamanız için sizinle birlikte inerim denilerek yeni bir tanışma yöntemi bulunmuş olabilir. yapmayın böyle şeyler tabi.
(bkz: sizi gideceğiniz yere kadar bırakayım)
Çok saçmadır. Böyle yapılması türkiye'deki tüm minibüs şoförlerini tecavüzcü yerine koymaktır. Ayrıca sapık olan belki son kalan erkek olabilir. Ne yandan bakarsan bak saçma.
belki son durakta minibüsçüyle bağyan yolcu sözleştiler, yiyişçekler. onların ekmeğine mani olabiliriz.
Bu çağrıyı kim yaparsa yapsın bu çaresizlikten olabilir.
Bizde istiyoruz ki bu dünya tertemiz olsun, insanlar kadın erkek birbirlerine saygı sevgi ve adaletlı davransın, büyük küçüğü, gençler yaşlıları, erkekler kadınları ve kadınlar da erkekleri korusun. Fakat malesef ki böyle medeni bir dünya yok, bu yüzden de bayanlar yaşadığımız dünyaya ayak uydurup şöyle diyorlar hep bir ağızdan.
-Koruyacaksan koru,
korumayacaksan siktirgit...
demislerdir.
bkz:ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz!
Lâf kalabalığına gerek olmayan durumdur, insanın içinden gelen insanlık hissidir beyin e ekleme yapılamaz..!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar