bugün

Minik çaplı gerilim. Dolmuş kalabalıksa para üstü ne zaman gelecek?
Sinir bozar. Olabilir, insanın bozuk parası olmayabilir. O zaman baştan söyle ve deki "abi bozuğum yok bak ha haberin olsun, 100 tl vercem". Müsaitse götürür zaten. Yoksa da insan gibi yok der. Kusura bakma der. Bakarsın başının çaresine. Çok zor değil bunu söylemek. Ee ama o dolmuşcu mecbur bozmak zorunda. Allah allah. iyi de be kardeşim sen de yokken oluyor da dolmuşcuda olmayınca neden olmuyor? Sen kraliyet soyundan mı geldin?? Senin özelliğin ne?? Ne farkın var??
küfür etsen daha çok hoşuna gideceği durumdur.
Dolmuşa beleş binmeye çalışan çakalların işidir.
Kafasına silah dayamakla eşdeğerdir. ineceğiniz durağa gidene kadar yediğiniz küfürde hediyesidir.
Dolmuş. Şöförünü sinir etmek demektir.
bunu yapan insan genelde minibüse beleş biner.
(bkz: Abla bozuk yok mu)
Şoförden aparkat yemekle sonuçlanacak işlem.

Ters biriyse levyeylen kovalayabilir.

Paragöz ise üşenmeden parayı bozacaktır.
hele birde sabah saati ise anasına sövmekle eşdeğerdir.
'bozuk yok mu abi/abla' cümlesini duymayı göze almaktır.

yok bozuk var ama ben market varken parayı dolmuşta bozdurmayı tercih ettim.
O bakışlar.. Koşarak gidin daha iyi.
para bozdurmak için uzatılır.
bozsun ne var bunda.
o da çaldığı arabeskle benim keyfimi kaçırıyor.
anasına sövseniz daha iyi.
bir keresinde benim arkadaş 100 tl uzatma gafletinde bulunduydu da, herifçioğlu arkasını dönüp öyle bir bakış attı ki anasına sövsen öyle bakmaz aq.çok tırstıydım o bakıştan rüyalarıma bilem girdi o derece yani.
Ailesi göndermiştir gıcır gıcır yeni çekmiştir 3 günlük ömrü vardır o 100 liranın çok da şaapmamak lazım.
bu hareketi yapmaktansa şoföre açık açık küfür etmek daha iyidir.
belki sesli olarak yapmaz ama annenize babanıza ve diğer aile üyelerinize çok ağır küfürler yiyebilirsiniz.
Parayla rezil olmanın yolu 1.
şoförün dikiz aynasından alev saçan gözlerle bakmasına yol açacak hadise.
görsel
şoförün para üstü biriksin veririm demesiyle sizi dumura uğratacak durum. özellikle otobüs kalabalıksa ineceğiniz yere kadar ecel terleri içinde kalırsınız.
Zenginliktir. Tadını çıkarınız.
aynı şoförün vitesi değiştirirken başını sola çevirip fısır fısır küfür etmesine sebep olacak harekettir.
Şoförün size içinden küfür ettiği yüzünden okunabilir.