bugün

muhtemelen diş ağrısı çeken hastaya önerdiği tavsiyedir.
çok fena günaha girmesidir. oysa üzümü tavsiye etse aynı etkiyi yapacaktır.

selametle!
böbrek taşı için bira tavsiye etmesi olabilir.
muhtemelen hasta aşk acısı çekiyordur.
sarhoşken muayene yapan doktorun söyleye bilecegi bir durum.
pratik çözüm.
gün de üç defa yemeklerden sonra tok karnına bir yemek kaşığı rakı.
(bkz: açılın ben doktorum)*
bir kupledir.

ancak bizim insanımız her şeyin bokunu çıkartmayı sevdiği için şişe şişe götürür amcam bahane olarak doktoru gösterir.
metil alkol zehirlenmelerinde (bkz: metanol) tedavi yöntemi olarak etil alkol verilebilir hastaya.
alkoliklere tavsiye ederler. hatta ileri düzeyde bi alkoliğe alkolü bırakırsan ölürsün demiş doktor amcanın biri.
Zimbabwe'nin Ktatongo nahiyesine sürülecek doktordur. Yaptığı iyi bir tavsiye olsa da olmasa da. zira alkolden gelcek hayır gelmez olsuncular moda bu ara.
konyak,viski tavsiye edilen içkiler arasındadır.
(bkz: doktorun ayık gezmemesi)
(bkz: kalp için kırmızı şarap)
diş ağrısı çekene rakı, böbrek ağrısı çekene bira, kalp damarlarında sorun olan veya kansızlık sorunu olanlara şarap, çok üşüyen insanlara konyak önerilebilir.
Artık kalmadı eskisi gibi alkolle tedavi artık hammadesi ile yapılıyor böyle şeyler. Hem daha sağlıklı hem günah değil. Lütfen !#
doktor kimliği ile değil, belki arkadaşına yapabileceği öneridir. hastasına yapaması başına dert açabilir.
şöyle aşk acısı zamanlarında bir tavsiye etse de günahsız dertsiz kafa kıyak dolaşsak. Öbür tarafta birşey derlerse valla ben dayanıyordum bunca sene ama bu kel bana tavsiye etti der çıkarsın işin içinden.
(bkz: öyle bir$ey dedigimi hatırlamıyorum)
takdir edilesi harekettir.
damar hastaları için doğrudur fakat fazlası değil. alkol kanı sulandırdırdığından günde bir bardak viski tıkalı damara iyi gelecektir.
aşık olmuş olabilir. hastasına alkol tavsiye eder isterseniz size eşlik edebilirim der ve sabah öğle akşam promiller yüksekken gönlünü çalabilir. ama nerede hipokrat nerede yemin diye de sorarlar adama.
kansız çıktığınızda abinizin size şarap getireceğini söylemesinde yaşadığınız heyecanla eşdeğerdir.