bugün

doktorluk maaş için yapılabilecek bir iş değildir. meslekler sevilmediğinde yapılamaz zaten de doktorluğu sikseler yapamazsın parası iyi diye. ulan düşünsene günde onlarca, yüzlerce hasta geliyor. çoğu da anlamıyor bir şeyi. söylüyorsun, tekrarlıyor, söylüyorsun, anlamadım diyor, söylüyorsun ... dolayısıyla doktorluk ulvi bir meslektir.
doktorluk yapabilecek kapasitedeki adam 1000 lirayı her türlü kazanırdı.
mesleği sevip gelmiş.
1000 liraya doktorluk yapıp kendimi yormama gerek yok der çeker gider tabi.

o kadar çilesini çekmiş bir ekmek yemesin mi?
Benimdir o ailesi illa tıp diye tutturuyordur. bırak 1000 i bedavaya olsa iş garantisi var diye yine isteyecekler.
Bu fedakarlığa katlandığına göre, kendinizi ve yakınlarınızı emanet edebileceğiniz insan tipidir.
Ailesi , çevre baskısı sonucu kafayı bozmuş gerizekalı beyindir. Ya da tamamıyla insan vücudunu hobi olarak gören bir beyinde olabilir.
Tıp, 2 senelik meslek yüksek okulu olursa ortaya çıkabilecek kişi.
eğer 1000 tl bu günün 10.000 tl'sine denk gelen bir günde yaşıyorsa (altmışlar yetmişler vs gibi) mantıklı kişidir.*
(bkz: benim lan bu) sağlıkçı olmayı amaç edinmiş kişidir.
herkesin hayali kendine olm, uğraşmasanıza milletle.
hemen hemen yok gibidir.
maldır. o kadar gerizekalı karaktersiz mal insanla o kadar az paraya kim uğraşır. gidip simit satıp onulu yaşar da doktorluk yapmaz arslan parçası.
(bkz: açık öğretim tıp fakültesi) mezunudur.
türkiyede olmuyan kişidir.
Pek çoğumuz için değişen bir durum olmazdı aq hakikaten derece yapıp tamamı ingilizce 6 yıl süren bir bölümü türkiyede çalışmak için mi okuyoruz sandınız? ya US ya da canade türkiyede şark görevi şu kadar yıl olmuş,maaş x olmuş y olmuş all the fu*king stuffs dont interest me!
o iş öyle olmuyor. doktorluk da en nihayetinde gönül işi. sevemeyen bu işi yapmaz. ama seven adam bu iş için yine eski şevkini gösterir.
Kimsenin sırf parası için doktor olduğunu sanmıyorum. Öyle olanlar zaten fahişelik de yapabilir o zihniyetle.