bugün

Sevgili olanı bile çekilmezken bu başlık nerden çıktı dedirtir. (bkz: önemli olan insanlık)
evlilik kurumunun kendisine karşı olan birisi olarak, evlenirsem doktorla evlenirim.

nedenlerini sıralamaya üşendim -cidden sağlam argümanlar ürettim zaman içinde- ama şöyle özet olarak,

- en azından benim tanıdığım bütün doktorlar çok kafa insanlardı.
- çocukluktan itibaren en güvendiğim insanlar hep doktorlar olmuştur -bunu o yavan ilişkilerdeki basit güven olarak algılamayın lütfen-

- geveze biriyim ve beni düzene sokabilen yegane arkadaşlarım yine tıp öğrencileri ya da doktor.
- ve gerçekten arkadaş canlısı insanlar -hepsi değil ama çoğu-
- hiç bir konuda yüzeysel bir ortam oluşmadı ve öğretmeyi, bilgi paylaşmayı seven insanlar.

daha bir çok şey var ama dediğim gibi, doktorlar adamdır.
ilginç diyologların yaşanabileceği evliliktir.
+ aşkım bugün olmaz başım ağrıyor.
- gel muayane edim o zaman.
Gayet iyi fikirdir.

Lan yaninda surekli doktor tasiyirsun saka mi bu? Omrun uzar yemin ediyorum. Elim agirdi hayatim bakar misin? Bigazim agriyor bakar misin? Vs. Yani karada olüm olmaz.
iyi ve hoş bir insansa mesleğine bakmayacaksın...
boşandığınızda yeni taliplerinize doktordan temiz diye tanıtılırsınız.
Arkadaşa sorarım seninki altından mı? Onca cerrah dahiliyeci vs varken neden ben anlatsana biraz derdim...
Hepsinde olmasa bile coğu kadın doktorda bi statü problemi vardır, kendisinden daha düşük bi mevkiye sahip daha az maaş alan bi koca bi kadın için genelde problem olmuştur. Bunu kadın doktorlar için söylemiyorum toplum yapısı böyle, ataerkil bi toplum olduğumuz için toplum erkeğin kariyerinin ve maaşının daha iyi olmasını ister kadına göre. Bundan dolayı doktor-doktor evliligi hastanemizde de çok olmakla beraber sık yapılan bi evliliktir. Ama kadın doktor toplumsal sorunlardan arınmışsa, insanların ne dedigini önemsemeyen biriyse hangi meslekten olursa olsun güzel bi evlilik yaşar eşiyle.
vay sağlam yere kapak atmışın.
içerik bulunamadı.
Kafanız rahat olur bir şey mi oldu?'' Abi bizim hanım var doktor onun hastaneye sür'' Hastane bizim hanımın yalnıız smile.
Temiz olan evliliktir heralde. Bayan doktordan temiz.
Götünüzü kurtardığınızın simgesidir. Hayat artık size tozpembedir
hayalimdeki evlilik türüdür. hülasa psikiyatrist olmasın.
Lan doktor şeyapılır mı düşünsene.

Beyaz önlükle yatar bunlar.
Üroloji alanında uzmanlaşmışsa hafif tedirgin eder.
gayet mantıklıdır, nöbetti, ameliyattı carttı curttu derken minimum vakit geçirirsiniz ve ruhunuz daralmaz..

3. evliliğimden sonra ancak idrak edebildiğim için açıkçası çoğciddi şekilde rahatsızım..