bugün

ürünleri dizayn olarak gayet güzel olmasına rağmen internette bazı forumlarda müşteri memnuniyeti ile ilgili çeşitli sıkıntılar yarattığı söylenen mobilya üreticisi.
ürünlerin kalitesi hakkında olumlu şeyler var piyasada ama bizzat kullananlardan öğrenmek en mantıklısı.
2 yıldır çalıştıgım şirket. ürünleri gayet kaliteli şimdilerde üst sınıfa hitap etmeye calışan, zengin ürün çerçevesiyle bence türkiyede en iyilerinin arasına giriyor.
tobb türkiye mobilya sektör meclisi başkanı ve doğtaş mobilya yönetim kurulu başkanı davut doğan, türkiye’nin 2023’te dünyanın en büyük 10’uncu mobilya ihracatçısı olacağını açıklamış ve söktörü hakkında şunları söylemiş:

türkiye mobilya sektörü olarak şu anda dünyada 22’inci sıradayız. geçtiğimiz yıl yaklaşık 1.5 milyar dolar olan mobilya ihracatımızı bu yıl 1.8 milyar dolar ile kapatacağız. dünyada 130 milyar dolarlık mobilya ihracatı yapılmaktadır. sektör olarak özellikle markalaşan firmalarımızın dünya pazarlarına da hitap etmesi, hükümetin verdiği turqualty destekleri ile sektörümüz daha da büyüyecektir. 2023 yılında konulan hedeflerde biz de mobilya sektörü olarak kendimize 10 milyar dolarlık bir hedef koyduk. bu 10 milyar dolarlık ihracat hedefimiz ile 2023 yılında, dünyanın en büyük 10’uncu ekonomisi olmayı hedefleyenülkemiz gibi biz de dünyanın en büyük 10’uncu mobilya ihracatçısı olacağız. şu an dünyanın en büyük mobilya ihracatçıları olan çin, italya, abd, almanya, polonya, kanada, meksika ve fransa’dan sonra dünyada söz sahibi olacağız.
bu kadar zaman geçmiş, bu kadar entry girilmiş, sözlüğün tasarımı bile değişmiş bu mobilya firmasının hizmet kalitesinde hiç bir değişiklik olmamış. bir sandalye ve masa tablasını 68 günde teslim edememiş ve sonucunda iade almak zorunda bıraktırdığım firma. çok üzüldüm bu duruma. gerçekten bak. bunu bir ceza olarak ele alırsak bu cezayı bayii çekmemeliydi. ama benimde yapabilecek pek bir şeyim kalmadı. bir muhattap bulabilsem ve içimi gerçekten dökebilsem daha söylenecek çok şey var ama olsun.

sonuç: eğer satın almak istediğiniz mobilyaların teslim süreleriyle alakalı (70 gün) bir probleminiz yoksa gayet kaliteli ve iyi bir mobilya firması.
2 yıl önce evimize salon yatak odası ve kıyafet dolabı aldığımız marka. Dışardan kaliteli sanabilirsiniz ama kaliteyle alakası bile yok. Kıyafet dolabı için defalarca servis geldi, yemek masası sarardı. Uzak durun.
geç teslimat konusunda tüm ülke bazında standartları tutturmuş firmadır.
gerçekten böylesine rezalet firma görmedim. küçükyalı mağazanızdan haziran ayı içerisinde bir yatak odası takımı aldım. 1 ağustos tarihinde dolabın camı hasarlı olarak bana teslim edildi. normal karşıladım insanlık hali bu olabilir dedim. 10-15 gün içerisinde size yenisi gelecek dediler. bekledim, tek bir mesaj dahi atmadım acelem yoktu çünkü. 22 eylül tarihinde dolabın kapağı tekrar geldi. ardından açıldı ve yine kırık çıktı. 10 gün sonra size yenisi gelecek dediler ancak bu tarih itibariyle toplamda 3 ay geçti ve ben kırık kapakla beklemedeyim. iletişime geçen yok. çağrı merkezinizi arıyorum iletişime geçeceğiz diyorlar yok. twitter üzerinden yazdım döndüler ancak yine çözüm yok.

hayır dolabı kullanabilsem sorun olmazda. dolabı da kullanamıyorum. böylesine firmalar 3 ay bekletmesi gerçekten normal karşılayabiliyor.

bir de adamları her aradığımda bu hafta geliyor, haftaya geliyor. bu ne ya. ne yapabiliriz bunlara? var mı önerisi olan? en son kapağı götürüp doğtaş'ın önüne fırlatacağım. rezil olsunlar istiyorum.