bugün

milletin agız kokusunu çekecekler sonra bide ben doktor degilim diyecekler ha? çok normal olan bi davranıs ben olsam ben de zannederdim yani.
peki ya kasap mı?
aldıkları derslerin birçoğu fizik tedavi ve rehabilitasyon ve hemşirelik okularında da verilmektedir. diş doktoru değil diş hekimidir. ki o da yanlış bir çeviri sonucu olmuştur. **
diş ağrısı gibi bir lanet ağrıyı giderebiliyorsa zannetmesinde problem yoktur. doktorluğun çoğu branşına göre daha meşakkatlidir.
doğru tespittir.afedersin adamın orada 6 (veyahut 7) bir tarafı çıksın anatomi diye, sen öğrendiğin 2 çene modeliynen gel artislik yap. Olacak iş mi?
diş de bir organ olduğuna göre dişçi de doktordur. anormal değildir. o zaman psikiyatrist de doktor değil kardeşim.
tedavi edici kişi doktorsa fizyoterapistler ve klinik psikologlarda doktor. ama değil işte kabul etmiyoruz. herkes kendisi olsun.
+açılın ben doktorum!
-hayır sen dişçisin.
"dişçilik" mesleğinin açılımının "diş hekimliği" , "hekimliğin" açılımının da "doktorluk" olduğunu, dolayısıyle "dişçilerin doktor oduğunu" anlayamayan, türkçe kelime bilgisi yetersiz yazar söylemidir.
(dişçiler kendilerini doktor zannetmez; çünkü zaten doktorlardır.)
ilk yardım semineri alanların kendini hekim zannetmesi

(bkz: açılın ben doktorum)
dişçi, diş satan kişiye denir. o yüzden kendilerine doktor diyemezler. bir de diş hekimleri vardır ki, zaten adı üzerinde...
(anlamayanlar için; hekim=doktor... kapiş!? zor değil dostum, başarabilirsin)
insanların hayatını ellerine teslim ediyor olmasından kaynaklanan durumdur. iltihaplı dişi çekerek veya yanlış tedavi sonucu birini öldürebilir mesela. ayrıca doktorasını yapmış ta olabilir.
emin olun dişçilik okulunda okuyanların gördüğü tıp derslerinin iki katını ve daha ağırını veteriner hekimlikte okuyan öğrenciler görüyor.hiçbirinde ben doktorum artistliği yok..hatta şuna eminim 3-4 aylık kısa bir eğitimle herkes dişçi olabilir bence.
diş uzmanları sadece türkiyede hekimdir.*

ingilizce: dentist
almanca: Zahnarzt
ispanyolca: dentista
fransızca: dentiste
.
.
.
bunu söyleyen ya bi boktan anlamayan bi adamdır yada üniversitenin yolunu bilmeyen cahilin tekidir.
sünnetçileri de galeyana getirebilecek hadise. ya o da derse ben de doktorum diye?
hastabakıcıların kendini doktor zannetmesiyle eşdeğerdir.
güvenliklerin, kendini danışma görevlisi sanmasıyla eşdeğerdir.
ekrem dağın kendisini futbolcu zannetmesi gibi bişeydir.
bundan nedense fazla rahatsız olanlar var ''iltihaplı bir dişi çekse ne olur biliyon mu amına gonur hekim olum o'' minvalinde bir takım saçma sapan savunmalar yapmışlar.yani ismindeki büyüye kapılıp tercih etmişsiniz anlıyoruz kötü birşey değil dişçilik lakin hekimlik başkadır.ağzındaki iltihaplı dişin çekilip çekilmemesine karar vermek hekimlik değildir .''ama üniversite üniversite...'' ne yaptın yani en fazla gördüğün şey basit bir damak veya olsun olsun çene ameliyatıdır bu kadar.bunun dışında ömrün boyun diş oyup içine dolgu malzeme dolduruyorsun.veya kerpetenle çekiyorsun.bunun adı doktorluk oluyor.para kazanmaz mı kazanabilir işinde en iyisi de olabilir.ama doktoruz muhabbetleri sizi çok komik yapıyor.
doktor doktora yapana denir ve bu yüzdendir ki aslında doktor diye anılan çoğu doktor tıp doktoru diye sıfatlandırılır.
zannetmek değildir doğru olandır canını emanet ediyorsun bir diş ağrısı çekince hayatımız zehir oluyor olmak da öyle kolay değil bu kadar küçümsemeye götünüz varsa dolgunuzu falan kendiniz yapın.
(bkz: hekimlerin kendini doktor zannetmesi)
damar yolu açmayı beceremeyen hemşire de bunun benzeridir.
seinfeld'de de güzel dalgası geçilir..