özellikle amerikan dizilerinde sikca rastlanan durumdur. "hadi görüşürüz." , "eyvallah", "hoscakal" vs..vs.. gibi kelimeler kullanmazlar telefon konusması esnasında. kendi söyleyecegi bitmisse aniden tak diye kapatırlar telefonu. karsi tarafta bu durumu garipsemez. ulan bizde bunu babana yapsan aksama odunu sokar gotune "vay serefsiz adam oldun da babanın yuzune telefon kapatıyorsun" diye. tıpkı turk dizilerinde bir turlu yemek yemeyen dizi oyuncuları gibi bunlar da telefonla konusmayı asla ogrenememislerdir.
dülülü (telefon çalma sesi)
- jack.
- bay başkan.
- bombanın nereye konduğu konusunda bilgi sahibi olduğunu düşündüğümüz biri var, altıncı sokak ve yedinci bulvar kesişiminde kalıyor, taktik ekibi sen yönlendir.
- peki bay başkan, yoldayım.. çat (telefon kapama sesi)

iki saniye sonra,
dülülü
- jack.
- bay başkan.
- ne kapatıyorsun suratıma, insan bi güle güle falan der.
- güle güle bay başkan. çat..

iki saniye sonra,
dülülü
- senin ağzına sıçarım lan başkanım ben, kimin suratına kapatıyorsun telefonu lan..
- zamanımız yok bay başkan.. bombayı bulmak için tek şansımız bu.
- peki jack, ama bi daha böyle davranma, alırım seni görevden. adrese gittiğinde beni haberdar et.
- peki bay başkan. çat..

iki saniye sonra,
dülülü
- bay başkan.
- öyle değil böyle kapatılır. çat..

iki saniye sonra,
dülülü
- ayıp oldu ama bay başkan.
- ayıbını ..kerim lan senin. çat..

iki saniye sonra,
dülülü
- vazgeçtim bombadan, beyaz saraya geliyorum, aazına ..çacam senin bay başkan.
- gel gel kim koyuyormuş görürüz. çat..

yeteeeer.. çok uzattım. çat..

not: bu arada bu entry başka bi entry'den ilham alınarak yazıldı. bu konuda daha güzel bi yazı okuduğumu hatırlıyorum ama neyse.. bu entry de ona ithaf edilsin. çat..