bugün

Profesyonel dizi izleyicisidir.

Yeni taşınmış üst komşumuz bu insanlardan biri, komşu olduğumuza rağmen kendisini tanımıyordum. Ta ki, iki gün önce evine davet edinceye kadar. Davete icabet etmek adına gittim, kadın full time tam donanımlı ev hanımı. Hal böyle olunca, tv'daki hiçbir dizi ve programı kaçırmıyor. Neyse geçip oturdum, baktım tv açık. kadın bana kahve yaparken, "bakkala girince gözün televizyona takılması" misali gözlerimi bir türlü alamadım. Bir yandan da, ulan öğlen vakti benim burda ne işim var diye içimden geçiriyorum. Ayağımda terlik, bol bakışmalı bir dizi ile odada tek başıma oturmuş kahve bekliyorum, o 5 dakika çok zordu..

Kahve geldi, tv'nun sesi açıldı ve sohbet başladı.

+abla ne anlıyon bu diziden allah aşkına?
-öyle deme her yeni dizi tecrübe katıyor. Mesela bu uzun boylu çocuk var ya, şu zayıf kıza şimdilik kötü davranıyor. 20 bölüm sonra kızdan hoşlanacak, dizinin ortalarına doğru aşkından köpek olacak. Şu kenafir gözlüyü yalıdan atacaklar, tabi adam şüpheleniyor bundan. Bu sefer kız çocuğa yüz vermeyecek, kenafir kadın bunları ayırmaya çalışacak. Kurduğu komplo uzun sürecek, en az 90 bölüm gider. Sonunda her şey tatlıya bağlanacak ama o zamana kadar bu zayıf kızcığaz çok gözyaşı dökecek.
+hadi ya! Kaçıncı bölüm yayınlanıyor şu an?
-1 ci bölüm tekrarı bu.
+oha ilk bölümden nasıl anladın? Senaristle akrabalığın falan mı var?
-1 ci bölümün tekrarını dikkatlice izleyince, büyük resmi görüyorsun zaten. Yalı dizileri kategorisine ait, oyuncular değişir konu sabit kalır canım.

kadının dizi izlemekten kafası yanmış, fakat mantıklı konuşuyor. Bu sürekli dizi izleyen ev kadınlarının komplo çözme becerisi, en baba dedektiflerde yok anasını satayım *