bugün

çok neden vardır. terör,pkk,apo bla bla bla. ama siyasi görüşleri yerine insan oldukları için baksalar şu insanıma her şey normal olacak.
düşmana karşı direndikleri için diline kimliğine kültürüne sahip çıktıkları için sevilmezler, diyarbakir halkı hepsi olmasa bile ezici çoğunluğu onurlu ve dürüst. osman baydemir gibi değerli bir insanı belediye başkanı yapan halk sevilmezmi arkadaş.
terörist yanlısı büyük bi kitleye sahip olduğu içindir. başka açıklaması yok bunun yanlış anlaşılmasın. bir de 10000 yıllık tarihlerine sahip çıktıkları için sevilmezlermiş.. hahaha tek kaş olunca beyin de ki hücre performansı düşüyor sanırım.
hayvanlık yapmaları, karıya kıza salça olmaları, kavgada 8 kişi 1 kişiye girecek kadar vicdansız olmaları ayrıca yavşak bir karaktere sahip olmaları, zengininin iyi eğitim alanının bile insan olamaması kısaca kürt olmaları örnek verilebilir.
Her seferinde izmir plakalı arabalara geç denilip, diyarbakır plakalı araba durduruluyorsa, oturup niye böyle diye bi düşün.

Içinden eroin cikan, bomba cikan diyarbakır plakalı araçla, izmir plakalı araç sayısını bi orantıla.

Sonra becerebiliyorsan, bi 100-150 sene efendi ol. Ki sana karşı olan önyargı kırılsın.
diyarbakır da insan da mı varmış?
bir yaşıma daha girdim.
meğer yıllarca milli park sanmışız.
evet diyarbakırdan eroin çıkıyor fakat batıdaki şehirlerimizde böyle bir şey yok. güldürmeyin bizi lütfen yalvarırım. Adanada ki olaylar, istanbulda ki kaçakçılıklar falan bunlar suç değil mi yahu ? uuu... arkadaş düşündürüyor...
içinden terör örgütü sempatizanı orospu çocuklarının çıkmasıyla doğru orantılıdır.
diyarbakır insanı tarzında genelleme yanlıştır.
her diyarbakırlı aynı değil, diyarbakırın her yeri de aynı değildir.
diyarbakırlı olup da şehite vatana saygı duyan vardır, diyarbakırlı olup şehide bela okuyup suçsuzları şehit edip vatan haini olanlar da vardır. genelleme yanlıştır diyorum ya..
edit:kendimi savunma amaçlı demiyorum, sadece her diyarbakırlı aynı değil bilin istedim.
büyük çoğunluğu pkklı pkk yanlısı ve orospu çocuğu olduğu için. Kendisi pkklı olmasa bile dayısı emmioğlu vs bi şekilde bağlantılıdır ve kendisi de sempati duyar bu orospunun evlatlarına.
Hmm bi de arsız ve yüzsüz olmaları da büyük bir sebep.
Onu geçtim, varlıkları yeter yahu.
hatalı sorudur. diyarbakır demeyelim zira diyarbakır kürt istilasına uğramış bir türk şehridir. sevilmeyenler bölücü kürtlerdir. istanbul'da da olsa sevilmez.
diyarbakıra kürt istilasına uğramış bir türk şehri diyeni de gördük * direnişin başkenti olduğu içindir.
çok agresif olurlar. şiddete her an hazırdırlar.
insani vasıflara sahip oldukları için, bu vasıflardan yoksun olan insanlar tarafından sevilmeyebilirler.
insan olamadıkları içindir.

edit: aha 21. entry de bu imiş.
öncelikle bir tespit yapalım:

1- diyarbakır insanı derken , gerçek diyarbakır yerlilerinden bahsediyorsak ki sayıları günümüzde oldukça azdır. onların sevilmemesi mümkün değildir.
2- diyarbakırı son 100 sene içinde planlı olarak istila eden kürtlerden bahsediyorsak, onları sevmek mümkün değildir.
pkk sempatizanı ve paranın köpeği olmaları. 5 lira için çocuğunu öldüresiye döver bu tipler. o çocuk daha büyümeden mal gibi psikolojiyle tinerci olur onu bunu bıçaklar.

humanist takılan insancıklarda bunları sevmeyenlere faşist der. 2 gün sonra şehit verdiğimizde off terör bitsin der. e amk ya yardan ya serden vazgeçecen sadece çene çalmakla olmuyor.
diyarbakırda öz diyarbakırlı kalmadı, çevresinden göç eden mezralardan gelenler diyarbakırı yozlaştırdı. 4 senelik oturma tecrübemle söylüyorum.
bir hastalık olan milliyeçiliğin artık diyarbakırlıları da sarması.
bir diyarbakırlı olarak, diyarbakır'ın kürtler tarafından istila edildiği saçmalıklarına seyirci kalamam.
bu ne saçma bir tabirdir. diyarbakır mezopotamya toprakları içerisinde yer alan kürtlerin bincelerce yıldır yaşadığı, medeniyetin beşiği olan bir şehirdir.
diğer entrylerde bahsi geçen yerli diyarbakır halkı kavramı ise çok farklı bir durumdur.son 30 yıl içerisinde çevre illerden yoğun göç alan diyarbakır, çarpık kentleşmenin kurbanı olmuştur. yerli diyarbakır halkı, bizim burdaki deyimimizle "has diyarbakırlı" lar ise merttir, delikanlıdır gibi övgüleri toplayan kesimdir.
diyarbakirli adam merttir, cesurdur, ordeklere fifilemez, sehrine gelen ogretmeninden askerine herkes memnun gider, ha illa sebep diyosaniz bazilarinin dogup buyudugu yerlerde henuz bi dikili agaci yokken, diyarbakirlilarin kisa surede oranin krali olmalaridir.
en büyük nedeni medyadır. bilmeyen sevmez,görmeyen sevmez. diyarbakır'a tayinle gelen asker aileleri ağlayarak gelir ama ağlayarak da gider.
kürt olmalarıdır.
1. Maalesef bölücü olaylarda ve eylemlerde en büyük desteğin oradan çıkmasıdır.
2. Tüm olanlara rağmen belediye ve milletvekili seçimlerinde bdp' ye oy vermeleridir.

Dipnot: Bunların dışında aslında diyarbakır, sanılanın aksine çok güzel bir şehirdir. Bir kültür zenginidir. Üniversite son sınıfta tanışmama rağmen, neredeyse; 4 sene aynı evi paylaştığım arkadaşlarım kadar samimi olduğum canım kardeşim Hakan da Diyarbakırlı' dır.
kokmalarıdır.