bugün

başkanının* sözleri ve fikirleri hayli tartışılan, en son belediye tarafından kullanılan bir aracın pkk'ya malzeme taşımasıyla tekrar gündeme gelmiş belediyedir.
haklarında bugün e mail adresime gelen bir forward mail.

yorumsuz; http://i30.photobucket.co...bums/c339/gokhank/123.jpg

edit: bir yazar arkadaşın beni, konu hakkında bilgilendirmesiyle olayın biraz farklı olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. efendim zaten bu mail baya bi süredir dolaşmaktaymış, ben yeni farketmişim ve mezarlık diyarbakır'da değil kuzey ıraktaymış.
(#945816) , (#954595)
pkk diyarbakır temsilciliği haline gelen mekan.
(bkz: ku diyarbakir bel tr) başlığında web sitesi incelenmiş belediyedir.
http://www.diyarbakir.bel.tr/
osman baydemir döneminde 5 yıl boyunca şehire doğru düzgün yatırım yapılmaması ve belediye hizmetleri ( çöplerin düzgün toplanması , altyapı hizmetleri vesaire )konusunda ağır eleştiriler alan belediye.
hizmet bekleyen halkına ay veya güneş tanrısından bahseden, halkı için gelen kaynakları halkın aleyhine kullanabilen deyim yerindeyse isa'nın ekmeğini yiyip musaya salavat getiren bir başkana sahip belediyedir. 30 mart sabahı bu manzaranın değişmesi ümidiyle.
reklam panolarına kürtçe-zazaca öğretmek amaçlı sözcükler ve anlamlarını asıyorlar. bir tv kanalı sokak söyleşisi yapıyor. yaşlıca bir adama soruyorlar;

adam- wallaa ben zazaca da kürtçe de biliyorum ama bunları bilmiyorum.

sanırım "kürtçe dil değil" diyenlere şarlayanlara yeterli ayardır.
(bkz: kendi kendini göt etmek)
belediyecilik hizmetlerinden ziyade siyaset yapan kuruluştur.
görsel
çöp çıkarma saatlerine uymayan, çöpleri bilinçsizce atan diyarbakırlıları bu konuda biraz daha dikkatli ve bilinçli olmaları için uyaran; "Sokaklarımıza Çöp Atanları Uzaklarda Aramayın- Diyarbakır sokaklarını bu kentte yaşayan bizler kirletiyoruz" ana sloganıyla yola çıkarak Şövalye, astronot, sihirbaz ve robot gibi karakterlerin kullanıldığı ilginç kamu spotları hazırlayan belediye.
görsel
görsel
görsel
"Have you ever been in diyerbokkır baby?" Sloganı ile st petersburg'a, moskova'ya, kiev'e turist kovalamak üzere eleman göndermesi gereken belediye.

Doğunun durumu çok vahim lan.
görsel
tüm ilçelerine ulaşım hizmeti veren belediye.

ben diyarbakır ın kulp ilçesinde oturuyorum. merkezden tam 130 km uzaklıkta. geliş gidiş 12 liradan 24 lira oluyordu ve hiç öyle bakmayın bir öğrenci için bu para fazlaydı. şu an ise bu hizmet sayesinde ulaşım 3 tl ye indirildi ve 15 kişilik minibüsler yerine tam 64 kişilik otobüslerle ile gidip gelmek daha konforlu olacaktır. günübirlik gezme için çok güzel bir fırsat sağlandı. belediyemize çok teşekkür ederiz.
Keşke abuk sabuk parklar yapacaklarına , pkk'ya yardımlarda bulunacaklarına şehrin altyapı sorunlarıyla ilgilenselerdi.
Kış aylarında ayda bir bot değiştirme isteklisi değilim.

Ayrıca bu belediyenin, kapılarının önünde dağa kaçırılan oğullarını geri isteyen zavallı anneleri kovdukları ise unutulmamalı.
kandille beraber bombalanması gereken türkiye deki en büyük pkk kamrı .
Temizlik görevlilerinin iş bıraktığı belediye. belediye otobüsü şoförleride iş bırakmış. Çöpler toplanmadığı için şehir çöpkente dönüşmüş.
bu belediye'ye de kayyum atanmıştır.

http://www.dha.com.tr/diy...ayyum-atandi_1367871.html
Şehir ciddi anlamda kalkınmış, bütün terör ve yanlıları belediyeden siktir edilerek huzur ortamı sağlanmıştır.
Sokaklar tertemiz artık emin olabilirsiniz. Ciddi anlamda fark var.
hdpli namussuzlar siktir olup gitti ya, en iyi yanı da bu.
387 memur alımı yapacak belediye.
Yeniden, 19 Ağustos itibariyle kayyum yönetimine geçen büyükşehir belediyesi.
güncel Önemli Başlıklar