bugün

evet arkadaşlar bakıyoruz ki bir kaç kendini bilmez, (muhtemelen de dinsiz) bir kaç çapulcu, affedersiniz yüzyıllardır insanlar adına olmazsa olmaz, otokontrol mekanizması görevini üstlenen dinin, kurumsallaşmış hali olan diyanet işlerine dil uzatıyor. o uzanan dilleri keserler yok öyle yağma. dinime dokunma dilini de elini de keserim dostum senin! dindarım ulan var mı din benim camii benim diyanet benim hocalar müftüler benim imamlar benim hz. mehmet görmez başkanım benim para da benim istersem de veririm yani size ne ulan size ne he söyleyin derdiniz ne? diyanet işleri bu ülkenin baş tacıdır ve onlar olmasa gerçekten dinsiz imansız insanlar olup çıkardık, tabiri caizse sizin gibi çapulcu olur çıkardık yani.

içten bir haykırıştır, ateistlere meydan okuma, laiklere rest çekiştir aynı zamanda.
Bir hak helal etme durumu.

Şahsen ben rahatsızım. Dine hizmet etmek o dine mensup insanların çoğunlukta olduğu ülkenin sanayisinin gelişmesiyle olur. O ülkenin maddi gücü artınca saygınlığı artar, eğitim düzeyi yükselir falan. Yazık o kadar paraya.