bugün

Aracın lastiklerinin basıncı, hamur sertliği, diş derinliği gibi kriterlere dikkat etmemenin ve aşırı sürat yapmanın doğal sonucu.
sonucunda kendinizi bariyerlerde veya şarampolde bulabileceğiniz olay
hasiktir demek ve yusuf atmakla kombine olarak kullanılan hareket.
(bkz: destursuz alınan viraj)
"TemeL içgüdü 2"nin açıLış sahnesinde arabada adamın maruz kaLdığı durum..
arabanın yan vermesi ile oluşan durumsa kesinlikle frene basılmaması gereken durum.. Gaza kontrollu basmak ve hızlı bir sekilde ters yöne direksiyon cevirmek gerekir.
geçen gün benim bir başka arabaya vurmamla sonuçlanan hadisedir.
sonucu istenmeyen durumlara yol açabilecek durum. (bkz: kamyonu devirmek)
Kaza yapmaktır.
Yüzde yüz kaza nedenidir. Evet.
O anda dizlerinin bağı çözülür, kolların güçsüzleşir, hayatın gözünün önünden geçer ve küçükken oynadığın need for speed oyunlarını hatırlarsın. keskin bir drift ile arabanın hakimiyetini eline alırsın. Ve yoluna devam edersin.
şu anda ülkenin yaşadığı durumdur, ülkemizi bir araba gibi düşünürsek , bizi yönetenler direksiyon hakimiyetlerini kaybettiler, araba savruluyor.
bir kere başıma geldi. bariyerlere girdim, yıktım. alt taraf uçurumdu. aynı filmlerdeki gibi arabanın yarısı boşlukta, yarısı asfaltta kaldı. burnum ve dişlerim kırıldı. tabii, hata bendeydi, uykusuz yola çıkmıştım. o günden beridir de arabaya falan binmem. bazen bir şeyden vazgeçmek için tek hata yapmak yeterli. ne kendi ne de başkalarının hayatını tehlikeye atmama gerek yok. araba sürme konusunda yeterince fokuslanmış değilim demek.