bugün

özellikle akp iktidarı zamanında artmaya başlayan şakirtleri endişelendiren durum.
(bkz: Dinsiz oralcıların sürekli artması)
(bkz: ateist zirvasi)
dini savunup, damarlarımda alkol, uyuşturucu olması veyahut akşama kadar hatunlarla vakit geçirip, seks yapıp, barlarda, kafelerde, diskolarda aç parantez göz zinası yapacağıma dinsiz ölmeyi, tanrısız ölmeyi kabul ediyorum. aynı tanrı sözde eşcinsel diye kavimlere felaketler gönderirken, çinde cenin yiyenlere hiçbir şey yapmıyor mesela.

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
insanımızın dinin buyruklarına karşı gelmeyi dinsizliği iyi bir marifet sanması ile yükselen oran !
çoğunluğu tkp lidir. (bkz: ben)
Teknolojiyle birlikte insanlar her şeyi elde etmeye başladılar ancak mutlu olamıyorlar doyumsuzluk var.Bunun sonucu olarak hayatlarında bir değişiklik bir atraksiyon arıyorlar. Bu değişikliği din de arayan insanlar da müslümanlıktan başka dinlere geçmeye başlıyorlar. Zamanla bu insanlar o dinleri de beğenemeyip ataistliğe kadar gidiyorlar. Peki sonra ne oluyor ? Kalplerindeki boşluğu dolduramıyorlar ve işin sonucu eroine esrara hatta intihara kadar gidiyor. Bu bayak zirvesinden sonra islamın nimetlerini anlayıp geri dönüş yapıyorlar.

Bunu hristiyanlık,yahudilik gibi dinlerden hidayete erip müslüman olanlar " kalplerindeki büyük boşluğun ancak Allah sevgisiyle doldurduğunu dile getiriyorlar " tabi bizler islam dini içerisine doğduğumuz için bu nimetin farkında değiliz. Rabbim kıymetini anlayıp Ona layık olan kullardan eylesin.
insanları yasaklarla, her sokak başına cami dikmekle dindar yapmaya çalışanları düşündüren orandır.
kaynak götüm diyen embesil zombilerin sıçması. http://galeri.uludagsozluk.com/r/ateist-432550/
artan teknolojinin dini sansür edip hayatı egale etmesi.
insanları düşüncelerini daha çabuk yamak için kullandığı araçların artması sonucu ortaya çıkan realitedir.