bugün

şimdi biri çıkıp der ki "sen de doğduğunda ateist bir ailenin eline bırakılmış olsaydın ateizmi savunurdun".Müslüman aileden yetişip ateist olan var ama ateist aileden çıkıp müslüman olan var mı? Tabi ki yok çünkü mantığın yolu birdir.21. yüzyılda bilimsel gelişmeleri takip etmeyip dinle olan çelişkisini oturup düşünmüyorsanız sizin 630 yılında yaşamanızla 2016 yılında yaşamanızda bir fark gözetilmez.
Kanser saćan bir başlık ve kanser saçan entryler

Türk ateizmi tanriya şükür sebebidir resmen.
dinleri bilmiyorumda deizminin daha üstün olduğu gerçektir.
bunu ben 9 yaşımda düşünmüştüm amk. mesela tropik bir ormanda bir kabilede dünyaya gelmiş bir bebek ve suudi arabistanda doğmuş bir bebek... arabistanda doğan bebek %99.99 müsliman olacak ama kabiledeki çocuk muhtemelen %100 hayatı boyunca namaz nedir oruç nedir duymayacak. adını unuttuğum biri vardı ormanda büyümüş ailesi yok. ama doğadaki tekrarlanan düzenden bir yaratıcının olduğunu anlamıştı. fazlasından sorumlu değil de zaten. bir hinduylada bir sohbetim oldu. din nerde doğduğuna bağlı diyordu. tanrının adı araplar için allah hindular için baghaban mı ne öyle bişi. çok uzun süre tartıştık ancak uzlaşamayınca son verdik sohbete. yani ben 9 yaşımda bile neden diye sorabildim. şahsen cevabımı da buldum. herkesin dini kendine kardeşim. kimse kimseden üstün değil.

edit:ormanda doğmuş derken predator olarak yaşamamış ormanda bi süre büyüyüp kaybetmiş ailesini.