bugün

şunu kim yaptıysa eline sağlık, aynen budur.

görsel
öncelikle yavşak sensin, gamalı haç götüne girsin.

her inanış, her görüş, her inançsızlık saygıyı hakeder. inanmayabilirsin ama saygısızlık yapamazsın. dine hakaret edersen karşılığını da alırsın.

bu iki taraflıdır. bir ateistin dinlere saygısızlığı ne kadar yavşaklıksa, bir inananın da ateistlere saygısızlığı o kadar yavşaklıktır tabi.
Dinlere, maneviyata, kutsal unsurlara inanın ya da inanmayın, saygı duymak insanlık ve uygarlık gereğidir.
Erdemli, eğitimli, insanlık vasfına haiz her insanın hassasiyet göstermesi gereken konudur.
Ateisti eleştirme ve karalama hakkın olmadığı gibi, mecusi' nin yanında ateşe, şemsi' nin yanında güneşe, çokomele tapanın yanında, çokomele saygı duyacaksın arkadaş!
Ağzını yayıp, pervasızlık etmeyeceksin!
Tüm evren birarada, barış ve huzur içinde yaşamanın olmazsa olmaz tek kuralı budur!
(bkz: ne ekersen onu biçersin)

Ancak tabii ateistler bu kadar mülayim olduğu sürece dinciler bunu asla öğrenemez.
dinime saygı duy, ama ben senin ateistliğine söverim hoşgörü'lüğü.
Sizin saygı duyduğunuz bir şey var mı ki dine saygı bekleyelim.
Dinime saygı duy yavsak.
aslında saygı duyulan şey din değil insandır. dinime saygı duy diyen insan da kendisine saygı bekliyordur çünkü kişinin muhattabi din değil insandır.
Dikkat ette sikeyim derken çatır çatır düzmesinler seni.
Sevgi sana ait, istersen.
Ama saygı şart.
Simdi saygı nedir?benim ramazanda sokakta içki içmemi saygısızlık olarak gören orospu çocukları da var mesela..gelip senin peygamberine soversem amenna saygisizim..ha bide su var,nerde inanmadigimi söylesem neden inanmadigimi sorup konuyu tartışmaya.açıyorlar,dinlerdeki saçmalıkları soyledigimde de buna saygısızlık diyolar..ilginçsiniz hakkaten
bayağı saygı duydukları için

hırsızlık yolsuzluk bunlardan soruluyor

şunlara bakan dinden nefret eder.
Bu topraklar için savaşan insanlar bu din ve millet için savaştı. Şehit olurum diye Allah Allah diye ölüme koştu. Onun için bile saygıyı hakediyor. En azından üzerinde yaşadığın türk toprağı ise saygı duymak zorundasın.
inanmayanların fikrine saygı var mı peki?

bana göre sebebi ne olursa olsun çocuk diyebileceğimiz yaşta kişilerle ilişki kuran insanlara pedofili denmesi lazım. muhammed 'de sebebi ne olursa olsun böyle yaptığı için benim gözümde ruhsal sıkıntısı olan pedofili bir insan. benim bu düşünceme saygınız var mı mesela?
Olayın özeti yukarıda bir yerde de yazıldığı üzere: dinlere saygı duymayabilirsin fakat saygı göstermezsen kendi inanç ya da inançsızlığına saygı göremezsin. Görüldüğü üzere çok basit.