bugün

dincilerin neden genellikle çirkin olduğunun maddeler halinde açıklamasıdır. örneğin açın bakın televizyona yakışıklı adamlardan bir tane dinci var mı. yok.
yakışıklı dinci diye bir şey yok ve bunun sebepleri sırasıyla:
- kadınları yakışıklılar ile aldatmasın diye din, namus üzerine baskı kurmaya çalışmaları
- kedi-ciğer hesabı kadınlara ulaşamayan çirkinlerin, "zaten bunlar hep günah yau" diyerek teselliyi dinde aramaları
- arap soyundan geldikleri için hem çirkin hem de dindar geleneklerinin olması
- kendilerine bakmayan kadınların, başkalarına bakmasını engellemek için dini sebepler uydurmaları
- cinsel ilişki yaşayan insanları kıskanıp dini gerekçeler öne sürmeleri
- kendileri ile eğlenecek insan bulamadıkları için bütün eğlenceli aktivitelere günah vs. demeleri

bu liste uzayabilir ama genellikle bu sebepler üzerine kurulu.
(bkz: dincilerin arap soyundan gelmiş olması)
(bkz: oğlum içme şu boku ya)
dindar olmayan insanların çirkin olmasının nedenleri kadar saçmadır. bir insanın güzel ya da çirkin olmasının sebebi dine ya da belli bir ideolojiye bağlanamaz. bağlanması zaten saçmalıktır.

güzellik ya da çirkinlik, allah'ın verdiği bir lütuftur. müslümanlar böyle şeyler üstünden birbirleriyle dalga geçmesi, makaraya alması, karşı taraftakini ezmesi günahtır.
yazar burada dincilerden bahsetmiştir. ve sonuna kadar da haklıdır. dinci; dini kendi çıkarlarına alet eden, kullanan demektir. dindar değil yani. dindar güzeldir, iyidir. candır.

başlığa dönecek olursak da, dinciler çirkin değildir. çirkin olduklarından dolayı dincilerdir. madem dış görünüşle bir bok yiyemeyeceğim bari dinle kendimi avutup rant sağlayayım olayından kaynaklıdır.

tekrar hatırlatmak gerekirse dinci ile dindar kavramlarının ayrımı iyi yapılmalıdır. mesela akp tayfası, gülen şaklabanı dindar değildir, katıksız salt dincidir.

böyle yani. neyse.
Gördüğümde duygu silsilesine kapıldığım başlık. Hem bir insanın başka bir insanı küçük görmesine üzüldüm hem de tespitin doğruluğunun olduğunu idrak edip baya bı şaşırdım ve güldüm.
dinsizin nereden çıktığla ilgili bir görecedir.
maymundan geldiklerini düşünenlerin tezatıdır.
püf noktası dindar ve dinci ayrımını anlamak olan nedenler.dinci ; dini çıkarları için kullanandır. dindar; dini bütün ,allah korkusu olandır.her şey bu ayrımda gizli.