malum saldırmak çok kolay iştir. iş kişinin buna hazırlıklı olabilmesidir. zira herkes herşeyi yapmakta özgürdür, tek şart vardır sonuçlarına katlanmak. sonuçlarına katlanmak zorunda kalmaman dileğiyle.
voltaire korkusunu şu şekilde dile getirmiştir ;

"Sizi saçmalıklara inandırabilenler, size katliam yaptırabilirler."

keza öyledir.
malum iman gücü bir harekete bakar yıldırım düşmesi.Çok ters anına gelinirse deprem bile yaptırabilir.
edit:imla
dinci tabiri ile din bezirganları kastediliyorsa doğru olabilecek önermedir. az da olsa okuyan bilir; en büyük gazaba onlar uğratılacaktır. dininin gereklerine göre yaşayan insanların rencide edilmemesi önemlidir, önemli kalmalıdır.
ahlak kavramını dine indirgemiş her zihniyetten korkarım. müslüman olması zorunlu değil. ama müslümanlarla yaşadığımız için onları tanıyoruz.
bence dinci insanların çoğu ahlaksızdır. en önemli örneği vakit gazetesidir. ayrıca tanıdığım çoğu dinci yaptığı ibadetten bir sahtekarlıkla yırtmaya çalışıyor. bu da ahlaksızlığın en belirgin göstergesidir. kardeşim madem yapmak istemiyorsun yapma o zaman. ama bu tipler zaten inanmayalara baskıda en önde gider. içlerindeki bastırılmış duyguları faşizm ile açığa çıkarırlar.
okan bayülgen dincilerden daha tehlikelidir bu ülke için, tezi ile çürütülmüş durumdur.
+ kitabı yere fırlatmış sonra maymuna benzer bir yaratığa dönüşmüş
- oooo hadi be
+ tabi abi. ayrıca camel paketinin üstünde ki devenin hörgüçünün altında ki noktaya dikkatle bakılınca " allah " yazıyor.
- aaaa hadi ya
+ tsunami dalgalarında bile yazıyordu olum
- ooooo onu hiç duymamıştım. fena ya.
+ bi de ismail abinin berber salonununda traş olmuş müdür, yere bakınca farketmişler ki saçlardan allah yazıyor yerde. kapattı şimdi dükkanı.
- ooo
+ ben sana bunları fw maillerde yolluyordum okumadın mı ?
- okudum okudum. baya güldüm.
+ nasıl yani ? korkmadın mı ?
- hassiktir ordan hoax beyinli. * *
sübyancılık dinciler de miymiş anlayamadım ? hem kendisinden 22 yaş küçük, hem de evli bir kadınla yatan parti lideri dinci mi ? dincilerden değil, allah'tan korkucaksın.
katilliğin, sübyancılığın ve yüzlerce yıldır süren faşizmin köpekliğinden korkmaktır.

bir de son zamanlarda bu aşağılık götler, azdan yüz buldukları için eski korkak tavırlarını terk etmeye başladılar. bu da insanlık için zamanı geldiğinde kullanılmak üzere gayet güzel veri toplama alanı açıyor.

hiç telaşlanmayın, her şey çok güzel olacak.
korkuyorsan bu geceliğine yanımızda yatabilirsin.