bugün

bir müslüman sadece kur'an'ı izlemeli, mezhep hurafelerini, peygamberin sözü diye kendi sözünü satan şeyhulşeytanların sözlerini reddetmelidir. sadece kur'an, sadece allah! haa bazı hadisler tabi ki doğru olabilir. ancak onları kur an a tercih edemezsiniz. kur an ile çelişen hadis uydurmadır. en eski hadis peygamberimizin ölümünden 300-400 sene sonra yazılmıştır.
hurafecilere kanmayın, kur an okuyun.
--spoiler--
haa bazı hadisler tabi ki doğru olabilir.
--spoiler--

lutfettiniz gerçekten.

sadece kur'an diyenlerin, hadisleri reddedenlerin, hadis ilmini ne kadar bildiklerini merak ediyorum doğrusu.

öyle kıytırık bir ilim sanıyorsunuz aklınızca..
kimse kur'an-ı kerim i izlemeyin demiyor zaten, ancak hz muhammet neden kuran'ı tebliğ etmekle görevliydi düşündünüz mü?
neden 23 yılda indi bu kuran?

maden kuran ayetleri tek başına anlaşılmaya yeterdi, neden olaylar, sorular, ihtiyaçlara binaen indi ayetler parça parça?

ve hangi hadisleri de yok saydığınızı merak ediyorum açıkçası sayın yazar.
tabii ki kuranla çelişen hadisler mevcutsa kuran'a tercih edilecek değil..
bunu kabul etmeyen yok.
Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın; rehberi şeytan olmuştur. der yunus emre.
bir mümin, mezhebinin mukallidi olmamalıdır. yalnız kur an a inanan bir muvahhid olmalıdır.
peygambersiz bir din oluşturma gayretine karşı çıkmamız gereken durumdur. çünkü peygambersiz din olmaz. hadisler elbette kesin ve güvenilir dini aynaklar olmaya bilir. araya eklemeler çıkartmalar yapılması kaçınılmaz ama her ne olursa olsun "benim bir sözümü duyduğunuzda emin olmak istiyorsanız kurana vurun, aynıysa kabul edin. yok farklı şeyler ise benim söylediğimi bizzat duysanız dahi yine de ona uymayın" hadisi konu için yeterli bir açıklamadır.
http://www.kurandakidin.net/ bu site de anlatmak istediklerim yazıyor. tüm mukallidler davetli.