bugün

ayfon nedir? ayfon, apple'ın tüm teknoloji dünyasını oyalayan, gereksiz yere yoran, eski macintoshcular'ı üzen, steve jobs'u elektronik zımbırtıdan iyi para geliyor hacı, salla mac olayını formatına sokan gereksiz, hoş beş alettir. ancak , bu cihaz kitleleri peşin sürüklemiş, gündemi yormuş, gazeteler çıkmış, halkımızı oyalamıştır. hatta çıkış tarihi bile o kadar kritiktir ki, seçim öncesinde medyamızı oyalayarak resmen halkı uyuşturmuştur. bakınız apple amerakn firmasıdır. işte bu yüzden diyebiliriz ki ayfon, amerika'nın dünyayı oyalamak için çıkardığı bir zımbırtıdır. işte bu yüzden, din kitlelerin afyonudur demek ile ayfonu demek arasında bir fark yoktur. bu arada iphone çok güzel lan, böyle parmağınla resim büyütüyon safari şukela, cover flow çok şık. oğlum harbi süper lan. -abi kuzey ırak'a da gir....-abi bak şimdi yere doğru tut amanın gördün mü bak nası ama?
(bkz: töbe yareppim töbe töbe dedirten başlıklar)
(bkz: torbacı)
bilakis, en büyük harekete geçiricidir.
yanlış hatırlamıyosam karl ın sözüydü ben katılmıyorum bu söze.
kitleleriniz malsa din ne yapsın diyerek katılmadığım vecize.

gomünistlerin hiçbir yerde adam gibi devrim yapmayı becerememelerinden mütevellit uydurdukları bahanelerden bir tanesi. eh, avrupa'nın en dindar ülkelerinden rusya'da çarı nasıl devirdiniz o zaman?

geçiniz efendim...
karl marx' ın tartışmaya nokta koyan sözüdür. burda dikkat edilmesi gereken şudur. marx bu sözle dinin önemli bir etkisini, toplum üzerindeki sonuçlarından birini dile getirmiştir. direkman hadi gelin dinleri yok edelim dememiştir. çünkü bunun imkânsızlığını bizden daha iyi biliyordu kendisi.