bugün

0212 473 73 73 ü arayarak ulaşılan digitürk servisidir. evi taşımamıza binaen kendilerini arayıp adres değişikliğini belirtmek isterken beni çıldırtmış müşteri hizmetleridir. geçen dialogu aktarıyorum.
cg: cagliari
mh: müşteri hizmetleri

mh: iyi günler cagliari bey, nasıl yardımcı olabilirim? (saat: 22.15)
cg: iyi gece.., iyi günler. adres değişikliğimi bildirmek istiyorum.
mh: tabi ki cagliari bey, nasıl yardımcı olabilirim?
cg: adres değişikliğimi bildirecektim !%&!
mh: şu an bilgileriniz güncelleniyor cagliari bey.
cg: henüz adresi vermedim.
mh: adresinizi alayım o zaman cagliari bey, il ilçe söyler misiniz?
cg: bursa/osmangazi
mh: ili soruyorum cagliari bey?
cg: bursa efendim.
mh: ilçe?
cg: osmangazi.
mh: mahalleniz?
cg: hüdavendigar mahallesi.
mh: anlayamıyorum cagliari bey.
cg: heceliyorum o zaman, hü-da-ven-di-gar.
mh: heceler misiniz? anlamıyorum.
cg: hü-da-ven-di-gar.
mh: hala anlamıyorum harfleri tek tek il isimleriyle kodlar mısınız?
cg: hatay - üüü...niversite
mh: üniversite mi, il isimleriyle cagliari bey.
cg: ü ile il ismi aklıma gelmiyor.
mh: devam edin o zaman.
cg: hatay-üniversite-denizli-ankara-van-edirne-nevşehir-diyarbakır-istanbul-gaziantep-ankara-rize
mh: anlayamıyorum cagliari bey.
cg: hüdavendigar efendim hü-da-ven-di-gar, neresini anlamıyorsunuz?
mh: böyle bir mahalle yok cagliari bey.
cg: nasıl yok, nasıl yok olur?
mh: yok cagliari bey görünmüyor.
cg: iyi geceler efendim, teşekkürler, daha sonra tekrar ararım.
mh: teşekkürler cagliari bey, yardımcı olabileceğim başka bir şey var mı?
(hatta beklemek dahil toplam on tl göte girdi, hala yardım etmekten bahsediyor)
cg: yooo, yooo, çok teşekkürler.
çok fantastik elemanları bünyesinde barındıran kuruluşun diyalog ayağı.

digitürk üyeliği başlatılmış 15 gün sonra ilk fatura gelmiştir. ancak ilk fatura konuşulduğu gibi 15 tl değil 61 tl gelmiştir. müşteri hizmetleri aranır:

müşteri hizmetleri: merhaba ben ibrahim. Nasıl yardımcı olabilirim?
Vendetta: ibrahim bey faturam ile ilgili bir sorunum var. Fatura konuştuğumuz gibi gelmedi.
m.h: ben sizi ilgili birimdeki arkadaşlara aktarıyorum.
m.h: merhaba ben Burcu. Nasıl yardımcı olabilirim?
v: Merhaba Burcu hanım. Faturamla ilgili bir sıkıntı var. Bu şekilde konuşmamıştık ben üye olurken.
m.h: Hemen kontrol ediyorum efendim.
v: size zahmet.
m.h: bir sıkıntı gözükmüyor efendim. Nasıl bir sorun var?
v: ya beklediğimden fazla geldi, şimdi ben hangi pakete üyeyim?
m.h: süper lig paketiniz var, yetişkin paket, eyç di yayın alıyorsunuz.
v: yetişkin mi? Ben öyle bir şey söylemedim hanımefendi. Ne yetişkin paketi? iptal eder misiniz onu lütfen?
m.h: Söylemediniz mi? Taahhüt bile vermişiniz efendim. iptal edersek ilk faturanıza cezası yansır.
v:(ulan alkollu kafa ile arayıp bir bok mu yedim acaba?) ya yok siz iptal edin onu. Ben cezama razıyım.
m.h: işlemin geri dönüşü yok efendim. 60 tl cayma bedeli ödeyeceksiniz. Onaylıyor musunuz?
v: Onaylıyorum.
m.h: iptal ettim efendim? Başka yardımcı olacağım bir şey var mı?
v: Var. ben süper lig paketine üye olmadım. Olduysam geçen hafta neden sadece fenerbahçe'nin maçını izleyebildim?
m.h: süper ligin tüm maçları açık size efendim. yine taahhüt vermişiniz.
v: ya ben öyle bir şey yapmadım arkadaş. sen onu da iptal et sana zahmet, fenerbahçe taraftar paketine çevir. zaten sadece takımımın maçını izlemişim.
m.h: efendim işlemin geri dönüşü yok. cayma bedeli faturanıza yansıyacak ama ne kadar geleceğini göremiyorum tutarın. Onaylıyor musunuz?
v: Onaylıyorum.
m.h: başka bir şey var mı efendim?
v: bana belgesel paketini ekleyebilir misiniz?
m.h: aylık 4 tl fark ve 18 ay taahhüt ile ekliyorum. Onaylıyor musunuz?
v: evet.
m.h: Başka yardımcı olabileceğim bir şey var mı?
v: Başka bir şey yok. teşekkür ederim.
m.h: digitürkü aradığınız için biz teşekkür eder, iyi günler dileriz Hami bey.
v:.....
m.h:....
v: Ney bey?
m.h: Hami bey?
v: Ne hamisi? Ben vendetta bey.
m.h: Nasıl yani? siz Hami .... değil misiniz?
v: Hayır efendim, değilim.
m.h: ama arkadaşlar sizi birimimize aktarırken bu şekilde aktarmış.
v: hmmm. ben o zaman bir koşu hami bey olup geleyim.
m.h: yok vendetta bey, siz olmayında, Hami beye yazık oldu taahhütleri bozduk. Sizin üyeliğinizle ilgili işlem neydi efendim?

dedikten sonra saolsun kardeşimiz işlemlerimi halletti. yalnız yine de hiç bir güvenlik sorusu sormadan ve kimlik doğrulama yapmadan. meğersem digitürk reyiz ön ödemeli sisteme geçmiş. ilk 15 gün ve önümüzdeki ayın faturasını bir hamlede kaktırmış. neyse olan hami'ye oldu aminike. bir de hami koyu galatasaraylı falansa ikinci haftadan zorla fener maçını izletcez adama.
bundan yaklaşık 4-5 ay önce yayınlarım kesildi..telefon ettim ve müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalıştım. önce kampanyaları dinlettiler sonra 5 dk boyunca tek tek bütün tuşları denedim,sonra paketlerinizi azaltmak için falanca tuşu tıklayınız dedi ve oradan zor bela müşteri servisini bulup bağlandım,bağlandım dediğime bakmayın çünkü 17-18 dk müzik dinlettiler ve ''şuanda tüm müşteri temsilcilerimiz diğer müşterilerimizle ilgileniyor''kaydını dinledim (artık ne kadar çok sorun yaşayan müşteri var siz düşünün)neyse tam bağlanacağım derken kontörüm bitti..1-2 gün kablo tv'den idare ettim,sonra tekrar bunların müşteri temsilcilerini aradım,işi öğrendiğim için temsilciye giden yolu hemen aştım,neyse 2-3 dk cızırtılı ve tek bir nakarattan oluşan berbat bir şarkı dinledikten sonra temsilcinin sesine ulaşabildim.sinyal sorunum olduğunu ve yayın alamadığımı söyledim..fişi çıkarıp takmamı istedi yaptım,ama hala sinyal sorunu vardı..35 lira karşılığı size teknik servis gönderelim dediler..el mecbur tamam dedim..

ertesi gün teknik servis geldi,sinyal ölçen bir aletle bir şeyler yaptı,kablonun bağlı olduğu merkezi sistem prizini sökmeye çalıştı,sökemeyince zorladı ve kırdı..neyse baktı etti,''abi sinyal hatası veriyor,sinyal sorunu var dedi !' çok şaşırmıştım çünkü o ana kadar farkında değildim! neyse şaka bir yana ''ne yapacağız'' diye sordum,çatıya çıkıp bakmak lazım dedi,ama yönetici evde olmadığı için yapamadık..arıza noktasına geldikleri için parayı almaları lazımmış verdik..ertesi gün yöneticiden çatının anahtarını aldım,tekrar müşteri hizmetlerini aradım ve yine ertesi gün için teknik servis gönderdiler..arkadaş çatıya çıktı baktı etti ve sorunu çözemeden (para almadı) gitti..giderken de 'abi sen uydudan anlayan birini çağır o baksın''dedi..10-15 gün sonra uydudan anlayan biri geldi,o da baktı sorunu çözemedi,ama giderken 60 lira ayak bastı parasını aldı..tabi bu arada 1 ay dolduğu için digitürk faturam geldi ve izleyemediğim yayınların parasını verdim..

bir süre sonra digitürk'den birisi aradı..kampanya olduğunu söyledi..ben de ona, ''arkadaşım 1 aydır yayın alamıyorum ne kampanyasından bahsediyorsun''dedim..sonrakileri diyalog olarak yazayım..

+ siz kampanyamıza katılım onayı verin,ben size ücretsiz servis göndereyim
- siz önce servisi gönderin,yapsın sonra kampanyaya üye olacağım söz veriyorum
+ bakın sizin görüştüğünüz kişiler müşteri temsilcisidir.ben onların üstüyüm..benim yönlendirmem daha dikkat çekici olur.
- tamam işte siz yönlendirin sorun çözülsün,sonra arayın kampanyaya o zaman gireyim.
+ ama bunu yapmam için önce kampanya onayı gerekli yani işlem yapmam için şart
- arkadaşım madem üst yetkilisiniz yapın sorunumu çözün o zaman.
+ önce kampanya onayı vermeniz gerekiyor
- yok kardeşim kalsın

neyse aradan 10 dk geçmeden beni tekrardan aradı ve güya sistemin yanlışlıkla geri aradığını iddia etti..ben de tamam sorun yok iyi günler dedim ama bu tekrardan hazır aramışken kampanya için baskı yapmaya başladı..ben hemen telefonun kayıt tuşuna bastım ve yukarıdaki konuşmaları bir kez daha birebir tekrar ettik ve kaydettim..

artık yorulmuştum. izinsiz çalıştığım için ve aradığımda tekrar yetkili servis göndermek isterler ve ben evde olamam diye, bir ay daha yayınları izleyemeden öylece 2. faturamı ödedim.

bir gün sabah kalktım izinli olduğum için yine bunları aradım..ve üyeliğimi iptal ettirmek istedim..2 ayrı kişiye niye iptal ettirmek istediğimi yarım saatte anlattım. telefondaki kişi; ''efendim merak etmeyin sorunu üst düzey arkadaşa aktarıyorum bana güvenin'' dedi..iyi dedik bir şans daha verelim ama benim ki ''şampiyonlar paketi''ve neredeyse ligin devre arası olmak üzere ve ben sezon boyunca sadece 4-5 maç izlemişim..neyse üst düzey vatandaş aradı ona da durumu anlattım..o da bana ertesi gün ücretsiz servis gönderdi..(aylardır bütün izin günlerimi buna harcıyorum)

bana göre burası önemli : gelen servis sorumlusu yanında yeni bir kutu getirmiş onu taktı..ama yine nafile..tekrar çatıya çıktı ama maalesef yapamadı..sonra bana ''sorunun elembi kaynaklı olabileceğini ama servis olarak bu işe karışmadıklarını ve eğer istersem hafta sonu kendisini arayıp şahsi olarak çağırabileceğimi ve 50 liralık bir teknik servis ücretiyle (extra masraflar hariç) sorunu 2 saat içinde çözebileceğini söyledi''ben de teşekkür ettim ve kendisini gönderdim.

ertesi gün, üst düzey vatandaş tekrar aradı ve sorunumun düzelip düzelmediğini sordu..ben de sıkıntının elembi kaynaklı olabileceğini öğrendiğimi söyledim..''niye değiştirmemiş o zaman'dedi.yetkisi yokmuş dedim.tamam size döneceğim dedi..tabi bir daha aylarca arayan olmadı..ben de bu aradaki faturalarımı ödemedim ve haliyle 3 fatura ödemediğim için güya olmayan yayınım kesildi.

sonra geçenlerde babam eve ait faturaları öderken birikmiş 3 fatura olduğunu görmüş ve ikisini ödemiş.ertesi gün kalan fatura borcu için beni bir hanım aradı.eğer faturamı ödemek için onay verirsem hemen yayınımı açacak ve yanında bazı paketleri 1 ay hediye edecekmiş.haliyle durumu ona da anlattım..tabi bu kez arayan onlar olduğu için kontörüm gitmeyeceğinden bol bol derdimi anlattım..

bu hanım da beni birine yönlendirdi,sonra beni yeni bir üst düzey aradı.''elembinizi değiştirme talimatı verdim..yetkili servis arayacak'' dedi..aradılar ve ertesi güne randevulaştık,tabi ben bu arada erken izin kullanmak zorunda kaldım..

ertesi gün vatandaş geldi,inceledi,ilk gelen arkadaşların yaptığını yaptı..uğraşma dedim, ben bu filmi daha önce izledim..o zaman dedi siz türksat yerine ''eutelsat''üzerinden yayınlarınızı talep edin ama onun aylık ödemesi daha yüksektir dedi.yada size yeni bir çanak kuralım,mevcut kabloyu oraya bağlarız sorun çözülür dedi..tamam kurun dedim,ama bunu benim arayıp müşteri hizmetlerinden talep etmem lazımmış..neyse yetkili servis yine sorunu çözemeden gitti..

üst düzey arkadaş aradı,durumu anlattım..tamam size çanak kuralım,yarın yetkili servisi yönlendireyim dedi.pekala dedim..sonra yine aradı,yetkili servis sizi arayacak randevu isteyecek dedi..2 saat sonra yine aradılar,yetkili servisin beni arayıp randevu isteyeceğini haber vermek için aradıklarını söylediler ! biliyorum haber verdiniz zaten dedim.ama yetkili servis aramadı.ertesi gün yani bu gün de bekledim,yine aramadı.

öğle saatlerinde digitürk tarafından beni şok eden bir mesaj geldi.
''tarafımıza,teknik şikayet kaydınızın kapatıldığı bilgisi ulaştı''

yahu kim kapattı,neden kapattı? sürekli arıyorsunuz,insan merak edip sormaz mı; ''yahu arkadaş aylardır sıkıntı çekiyorsun tam iş çözülecekken niye kaydı kapattın'' yok abi yok ne aradılar ne sordular.gelen giden,arayan soran olmadı..

teknik şikayet kaydını kapattığım da yok. ve resmen aylardır benimle alay ediyorlar.

aylardır yayın almadan ödediğim faturalar,teknik servise ve uydu tamircisi için ödediğim paralar, giden kontörlerim, ev telefonundan aradığım zaman bana kaçan faturalar, teknik servis geleceği için ücretsiz izinlerim.

ve ben hala arayıp iptal ettirmek için çekiniyorum, yeniden bir yerlere yönlendirecekler, teknik servisle uğraşacağım diye. üstüne üstlük ödeyeceğim iptal bedeli de cabası...zaten galatasaray'da kötü gidiyor.

konuyla alakası yok ama izmir'de yaşıyoruz diye bu tarz sorunları aşmak zor oluyor maalesef..

allah'a havale ediyorum.
yazıklar olsun.