bugün

görsel
Güzel bir açıklama bana kalırsa.

https://mobile.twitter.com/diptenalanadam

Gerçeten sözlük yazarlarının bu adamı takip etmesini çok istiyorum. ilk keşfeden olmaktan dolayı mutlu olacağım sanırım
Bu gün suriyede birçok devlet ve devletçik var. Hepsi de vergi topluyorlar. Ve halkı savaşa çağırıyorlar. Eğer hiç bir devlet olmasaydı ordaki halkı bombalayacak ya da tepelerinde diktatörlük yapacak kimse de olmayacaktı.
prudon mu, proudhon mu neydi birisi vardı.
anarşikti galiba.
Devletten kaç para maaş alıyor bu acaba merak ettim. Dayı..! Maaşını da yazsaydın da bilseydik. Böyle ezbere konuşmakla olmaz bu işler..dostlar mı? Anarşist dayılarla işim olmaz. Ordan perde arkasından devlete saydırmakla olmaz. Bir derdin varsa çık meydana da anlat bence..

Açığa çık ki görelim nesin necisin? Dost musun düşman mısın ajan mısın?

(bkz: sıfatını s piçi)
devlet düzenin kendisidir. milletin yansıması devlete tezahür eder. önce kendimize sonra devletimize bakarsak olayı anlamış oluruz.
Anarşist söylemidir.
devlet olmasaydı olur muydu? Belki aile olmasaydı evet.
Devlet bir arada yaşayanların ortak çatısı
tıpkı anne baba çocukların yaşadığı ev misali.
insanların vahşi acımasız doğaya karşı birbirlerine sokulma yanaşma güdüsü önce ailenin ve nihayetinde devletin temeli olmuştur.
Halkı koyun olan devletler için geçerlidir. Bakın Finlandiya'ya misal, bunu söyleyebilir misiniz?
Halklar da cahil olmasın kardeşim. Zulmü var eden ona biat edenlerdir.
Bu sözlük eminim ki bu tartışmayı kaldırmaz. Devletçi insanlar burda yoğundur. Ve fikirlere saygı oturup değerlendirme gibi hasletlere de sahip değildirler.
Türkiyede devlet dediğin seni kümese kapatıp etrafına tel çekmiş bi gün yumurtanı alan bi gün tüyünü yolan bir gereksiz oluşum. Başka ülkeyi bilmem oralara gitmedik. Vatandaşı olsaydık beş haydut önümüze çıkıp öldürmeye teşebbüs edemezdi öyle rahat. .