bugün

cari açığı azaltacak müthiş sistem.

şimdi, devlet ne kadar götünü yırtsa da uyuşturucu ticareti ve sair kaçakçılık yapılıyor mu?
yapılıyor.
bundan bu vatanın evlatları neden faydalanmasın?

özel bir birim kurarsın başbakanlığa bağlı, hakkari'de tırı mühürlersin, edirnede de sayımını yaparsın, yurda giren uyuşturucu ve kaçak mal direkt avrupaya gider.
sen de vergini alırsın. milyarlarca dolar.

böylece bir taşla iki kuş vurulur.
hem avrupa gençliği uyuşturucu müptelası olur, hem de kaçakçılıkla avrupa ülkeleri ekonomisi götün götün geriye gider.
aradan 3-5 sene geçince bir bakmışsın almanlar, fransızlar kapına gelmiş medet umar olmuş. oh mis...

mülteci kaçakçısı bir tanıdığım var. cezaevine girdi çıktı defalarca. "yahu" dedim "nasıl çıktın ceza almadan?"
yanıtladı.
"aga mahkemeye çıktım, hakim dedi ne iş bu? dedim ki zorla mı yapıyoruz? herkes kendi isteğiyle geliyor bize. sonra devlet bizi yakalıyor, bu mültecileri de kamplarda yabancı şubelerde günlerce besliyor, yatırıyor, yediriyor içiriyor. oysa devlet göz yumsa bize, yunanistan'a atıversek bunları, hem devletin başı ağrımaz, hem biz çoluk çocuğumuza ekmek götürürüz..."
müthiş bir savunma.
neticede hakim gülerek tahliyesine tutuksuz yargılanmasına karar vermiş.

işte aklı selim düşünme budur.

bence bu işler legalleşsin. isteyen uyuşturucu ticareti yapsın, isteyen kaçakçılık.
alalım verelim ekonomiye can verelim.
pkklıların gelir kaybına uğraması ile sonuçlanacaktır. bu soruna çözüm: pkklıların kafasına sıkmaktır.
devlet bu isten vergisini cash olarak degil de meta olarak aliyor olsa gerek ki kafasi bu kadar guzel, temiz alisveris.