bugün

Devlet, hayat, topluluklar hepsi biziz, biz devletin yapı taşlarıyız ama devlete söz edemiyoruz, bu neden acaba?

insanlar kendi yarattığı devletin esirleri oluyor. Şuana kadar sayısızca kişi hedeflerin, hayallerini gerçekleştiremedi. Kendi oluşturmuş olduğu devletin esiri oldu.

Bu duruma en küçük örnek olarak eğitim sistemini verebiliriz. Öğrencilerin hepsini gereksiz sınavlara soktular, her gün yeni bir sistem çıkardılar. insanların hayal ve hedefleri daha küçük yaşta ortadan kaldırmaya çalıştılar.

'' Sen bir insansın. Sen bu devletin yapı taşısın. '' sözü hiç bir zaman hatırlanmadı. Bu sözü hatırlayan ve sisteme karşı çıkanlar ise dışlandı. Vatan haini denildi. Örnek: Nazım Hikmet, Deniz Gezmiş, Che Guevara ve daha bir çok nice insan mevcut.

Bir ülkeye gereken sistem sosyalizmdir. Ülkede herkes eşit haklara sahip olmalıdır. Di ve inançların hepsi serbest olmalıdır. Neymiş islam ülkesi, neymiş hıristiyan ülkesi! Ya arkadaşım ben illa müslüman ya da hristiyan mı olmak zorundayım! Ben kendi inancımı kendim seçerim ve özgür bir şekilde yaşarım! Tabi ki de bu inanç özgürlüğü topluma, doğaya ve çevreye zarar veren inançlar geçerli olmayacak! Çünkü o inanç kavramı altında bulunanlar bir inanç değil sadece şiddet meyilimidir.

Irkçı, Kafatasçı, Yobaz, Şeriatçı vb. bu gibi insanların hepsi ülkede uygulanan sistemden dolayı bu hale geldi, daha fazla insanında bu hale gelmemesi lazım!
Okumak bu kadar zor olmamalı, beyinizle düşünmelisiniz şeyinizle değil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar