bugün

entry'ler (8)

devlet hayat topluk hepsi biziz

Okumak bu kadar zor olmamalı, beyinizle düşünmelisiniz şeyinizle değil.

devlet hayat topluk hepsi biziz

Devlet, hayat, topluluklar hepsi biziz, biz devletin yapı taşlarıyız ama devlete söz edemiyoruz, bu neden acaba?

insanlar kendi yarattığı devletin esirleri oluyor. Şuana kadar sayısızca kişi hedeflerin, hayallerini gerçekleştiremedi. Kendi oluşturmuş olduğu devletin esiri oldu.

Bu duruma en küçük örnek olarak eğitim sistemini verebiliriz. Öğrencilerin hepsini gereksiz sınavlara soktular, her gün yeni bir sistem çıkardılar. insanların hayal ve hedefleri daha küçük yaşta ortadan kaldırmaya çalıştılar.

'' Sen bir insansın. Sen bu devletin yapı taşısın. '' sözü hiç bir zaman hatırlanmadı. Bu sözü hatırlayan ve sisteme karşı çıkanlar ise dışlandı. Vatan haini denildi. Örnek: Nazım Hikmet, Deniz Gezmiş, Che Guevara ve daha bir çok nice insan mevcut.

Bir ülkeye gereken sistem sosyalizmdir. Ülkede herkes eşit haklara sahip olmalıdır. Di ve inançların hepsi serbest olmalıdır. Neymiş islam ülkesi, neymiş hıristiyan ülkesi! Ya arkadaşım ben illa müslüman ya da hristiyan mı olmak zorundayım! Ben kendi inancımı kendim seçerim ve özgür bir şekilde yaşarım! Tabi ki de bu inanç özgürlüğü topluma, doğaya ve çevreye zarar veren inançlar geçerli olmayacak! Çünkü o inanç kavramı altında bulunanlar bir inanç değil sadece şiddet meyilimidir.

Irkçı, Kafatasçı, Yobaz, Şeriatçı vb. bu gibi insanların hepsi ülkede uygulanan sistemden dolayı bu hale geldi, daha fazla insanında bu hale gelmemesi lazım!

memelerin çok küçük deyip reddeden erkek

Karaktersiz, kendini bir bok sanan erkek türü.

Neymiş meme küçükmüş, beyniyle düşünmüyor bunlar skleriyle düşünüyor.

rte tanrının yeryüzündeki gölgesidir

Sokakta bu şekilde konuşan birisini bulsam, anasından emdiği sütü burnundan getiririm.

kürtlerden herşeyi çalıp elektriğine laf etmek

Kim neyden neyi çalıyor arkadaşım!
Şuan zaten el üstünde tutulan topluluk Kürtler!
Kürtlere lafım yok ama el üstünde tutuldukları halde boş boş konuştukları zaman sinirim bozuluyor!

özgecan yakılırken allah ne yapıyordu sorunsalı

Kendini üstün sanan insanların sorduğu merak ettiği bir soru. Sayısızca hayvan insanlar tarafından katlediliyor bunun suçlusu da mı Yaratıcı?

Yaratıcı bir düzen oluşturdu, bu düzende sizleri var etti. Yaşanan tüm kötülüklerin kaynağı sizsiniz! Yaratıcı sende negatif ve pozitif yol seçme eylemini özgür bıraktı.

akp ye oy vermemek

Bizim koyun halkımız yaşanan her türlü şerefsizliğe rağmen oy verir! Hatta ellerine imkan geçse beraber soyarlar ülkeyi.

hayaller gerceklestirildikce anlamini yitirir

Hayaller ve hedeflerin geniş tutulması gerekir. Her gün yeni bir hedef daha belirlenmeli, yeni hayaller oluşturulmalıdır. Hayaller ve hedefler insanı insan yapar.