öğrencileri sıklıkla başvurdukları, arkadaşlar arasında 'ulan şu hıyar bile geçmiş ben çalıştığım halde geçemedim' gibi düşüncelerle ortaya atılan bahanelerdir.
- hacı naptın ısı kütle'yi geçtin mi?
+ yok abi ya ,sınavdan bir gün önce serhat hastalandı kimsesi yok çocuğun sabaha kadar başındaydım.
en klasik olanı "hoca bana taktı aq".
- a ibrahim sen elektrikten kaldın mı ya?
+ ya sorma abi kıl dönmesi oldu bende ameliyat oldum gelemedim finale.
ya bu sene düşük gelcekti zaten bilerek bıraktım, seneye aa ile geçerim hem ortalama yükselir.
kanka bilerek bırakıyorum fiziği alt sınıflarda bir kız var görsen bayılırsın, seneye beraber alırız hem muhabbeti kurarım.
abi şimdi tüm derslerden geçsem evdekiler yatay geçiş yap falan diyecekler biliyorsun manita yaptık burda hiç çekemem evdekilerin muhabbetlerini , matematiği seneye alırım ben ya.
abi domuz gribi geliyordu evden çıkıp ölsem daha mı iyi? en iyisi seneye alırım dedim boşverdim gitti.
En klişe bahane;
"Hoca deli ya taktı bana kafayı herkes şikayetci zaten!"
Hoca çok kıl biri ya ilk günden gıcık kapmıştı bana zaten.*
(bkz: lost)
aynı dersi (dersleri) beşinciye aldığım için * * rahatça söyleyebilirim ki; hocanın kıllığının garanti olduğu bahanedir.
hoca zaten 100 kişiden 10 unu geçiriyor. onların da 9 u koşullu. kalmam normal yani, seneye başka hocadan alır rahat rahat geçerim dedim, bıraktım.
abi sınavın saat 11'de olduğunu sanıyoduk.. meğer sınav 10'daymış..Neyse 19-17 ben öndeydim..
(sınav vakti masa tenisi oynamış ve bunun sonucunda sınava girememiş relax insan modelidir.)
(bkz: big lebowski)
hacı mezun olsam bile ne olacak ki, kriz ortamı dımdızlak kalırım en azından burda gülüyoruz eğleniyoruz.iş bulmaylamı uğraşıcam bide.
(bkz: hoca taktı)
(bkz: asistan elledi)
(bkz: hademe sürttü)
(bkz: tuğçe vermedi) * *
hoca çok üstüme geldi ama üstelemedim alttan alıyorum işte. *

lisede 10 sayfaya itiraz eden savunmasız gençlere * 10 tane kitabı dayayıp bunlardan sorumlusun derseniz alttan alır, arkadan alır her yerden alır tabi. eline. kitabı. sen önceden öğreteceksin kitap okumayı. hep ezberci sistem hep. * ezberimiz kötü abi yorum sorsun 5 sayfa yazalım. *