bugün

bilgisayar alıp manager oyunlarına fifa serilerine akmak isteyen çocuğun davranışıdır. tanımdı bu.

şimdi gelelim asıl mevzuya;

yüzyılın geyiği olan bir olay bu. aileye atılan çok büyük bir çalımdır. kimimiz böyle aldırmadı ki teknolojiye karşı olan ebeveyne karşı müthiş bir plandı adeta bu.

genelde ilk tohumlar anneye yöneltilerek, annenin sizin ders çalışmanıza inanmasını sağlamaktır. anne ya çok ödev veriyorlar bilgisayar ödev yapıcam ne olur bilgisayarsız olmuyor denerek biraz ağlama sızlama ile eve bilgisayar aldırılırdı.

eve getirilen bilgisayar kurulur. çocuk gizliden gizliye oyunları kurarak oynar idi. ani ebeveyn baskınlarına karşılık not defterine öğretmenin verdiği özetleri yazıyormuş gibi yaparak aileyi kandırır ve oyununa devam ederdi. bu çocuğun genellikle oynadığı oyunlar cm 03 04 serileri fifa 99 serisi olarak tarihte yerini etmiştir. anılarım tazelendi lan.
(bkz: götünden sallamanın en güzel örneği) *
(bkz: ev işlerine yardımcı olsun diye moldovyalı almak)
yalanın daniskası. önce alırsın derslerde kullanacağım diye sonra dalarsın oyunlara, kardeşin falan da dokunursa atarsın fırçayı. ha bir de bilgisayar arkadaş ortamında tek sendeyse bir kere oynatmak için yalvartırsın arkadaşlarını, bunu kardeşin de duyar ama susar senin yaptığını yapmaz bacaksız.
dolmuşum be sözlük, nasıl da içimde kalmış.
(bkz: kompüter lütfen cevap veriniz) *
ailesini çok güzel kullanan evladın yaptığı eylemdir.

(bkz: derslere yardımcı olsun diye ps xbox psp aldırmak).
-daha sonra knighta baslayıp aile ders calısıyorum diye yemek demektir.
daha fazlası için

(bkz: arkadaslara ders calismaya gidiyorum)
lisedeyken yaptığım şeydir..ancak üniversitede gerçekten gerekmektedir yani yalan olma özelliğini kısa sürede kaybeder
derslere yardımcı olsun diye commodore aldırmaktan mantıklı olan eylemdir.
bununla sınırlı kalmayacak durumdur.

- baba dönem ödevi verdiler bugün...
+ hmm, hadi bakalım.
- bilgisayar'da yapılacakmış ödevler..
+ güzel. iyi ki almışız ozaman.
- "pes"mi ne.. öle bir şeymiş benim ödevim... ama 2011 versiyonu olacakmış ona göre...
+ tamam ben yarın kahveden birini gönderir aldırtırım...
teoride böyle olan ancak pratikte böyle olması imkansız olan durumdur.
(bkz: en büyük yalanlar)