bugün

- nasılsa hoca test yapcak.

düşüncesine sahip olmaya çalışmak.
dart oynamak.
kardeşle kavga etmek. daha sonra sinirimin bozulduğunu savunarak gün boyu ders çalışmamak.
küçüklüğe dönmek.. fotoğraf albümlerine bakarak başlanabilir mesela * *
- manasızca masaüstünde duvar kağıdına bakarak, sık sık yenile yapmak...
- sözlükte takılmak...
- kardeşle ilgileniyormuş gibi yapmak...
(bkz: daha uzar gider bu)

işin garibi yarın sınavım olmasına rağmen tüm bu davranışları fazlasıyla yapmakta, sınavda sıçınca da hocalara bok atmaktayım...
windowsun ses kaydedicisini açıp şarkı söylemek ve bunu bir müzikle mixlemek.

tam da şu an bunu yapıyorum.

yarın sınav var o da ayrı.
dirsek yalamaya çalışmak.*
kafa feneriyle ders çalışıyormuş taklidi yapıp poz veriyorum altına da "ders çalışmamak için yapılan saçma hareketler part 1" yazıyorum sonra daha saçma bi hareket bulup dağ gözlüğü takıyorum, buna part-2 diyorum, sonra saatimi söküyorum ve bi daha toplayamadığım haliyle darmadağın olan saatimin önünde sırıtarak poz veriyorum, bu da part 3 oluyo, finaller bitene kadar evde sağlam birşey kalmıcak, kendimden çok korkuyorum ....

bi de uzun zamandır hiç aramadığım arkadaşlarımı arayıp, konuşmayı olabildiğince uzun tutuyorum, kendimden korktuğum kadar telefon faturasından da korkuyorum.

hatta buraya yazdığım bu entrynin aynısını facebookta bi grubun duvarına da yazıyorum, ne yapsamda dersten kaçsam diye her türlü direnişi gösteriyorum.
telefon alarmını sabahın 5ine kurup, o saatte uyanıp ders çalışacağına inanaraktan uyumak.
aynaya bakmak , ders kitabının üstüne bir şeyler yazmak , " yarım saat sonra çalışıcam , bir saat sonra , yok yok 2 saat sonra başlarım " demek ve hiç başlamamak .
(bkz: seks)
bir sigara içeyim diyerek notları masada bırakıp saatlerce geri dönmemek.
ders çalışmak istemeyen bünyenin yaptığı hareketlerdir. evdekilere anlamsız yere trip atıp, olay çıkarıp sonra birde zeytinyağı gibi üste çıkıp evdekilerin ağzının payını vermek, akabinde odanıza gidip kafam bozuk ayağına yatıp damar şarkı inleyip msn de arkadaşlarla kopmaktır.
(bkz: çok güzel hareketler bunlar)
çok uykum var deyip yatmak ama uyumamak yatağın içinde debelenip eziyet çekmek.

tvde sevilmediği halde dizi izlemek.

bilgisayarda yapcak bişey olmadığı halde boş boş resimlere falan bakmak.

en güzeli eline bir dergi alıp tuvalette oturmak.
herşey tam da çalışmaya müsaitken yaşadığın günü hayal etmek, beyinde eleştiri yapmak. Ulan bugün de telefon çalmıyor deyip en çok konuşma potansiyeli olacak kişiye mesaj atmak.
Konuyu anlamamış bahanesiyle çalışan arkadaşı huzursuz etmek kendine bağlamak.
her an tuvaletinin gelmesi.
kafayı masaya koyarak yazılara yandan bakmak.
sol elle yazmaya çalışmak.
dolapları açıp kapatmak.
sonucunda ders çalışmamış olmanın verdiği vicdan azabıyla yatağa girmek ve uyuyamamak.
kitabı okumak

ama sadece okumak, hiç bir şey anlamadan tekdüze bir şekilde.amaç, ego tatmini.
götünden iş uydurmak.
misal: şu banyonun kalebodurlarının arasını diş fırçasıyla temizlesem mi? evet evet, yapmak lazım bunu.
Yemek yemek sonra ' ayy karnım şişti biraz uzanıyım ben geçsin çaçlışıcam valla' demek.
ev çok pis tribine girip evi toplamak
bulaşık yıkamak
world of warcraft oynamak
ödev dışı çizimler yapmak.
küçük kardeşimle * top oynadım 16 ya 0 yendim çocuk abi çok uykum geldi nolur uyuyim dedi, gitmesine izin verdim.

şimdi de bütün ayakkabılarımı temizliycem, sonra babamın ayakkabılarını boyarım* sınava kadar her türlü direnişi göstermeyi planlıyorum.

edit-ül şahane: çalışmadım ama sınav harikaydı millet, bir sonraki final için direnişim sürecek. *
yemek yapmak
yeri, camları, dolapları silmek
kitabın kenarlarına motifler çizmek
çekmeceden eski fotoğrafları çıkarıp bakmak.
sabah erken kalkarım taze zihnimle çalışırım

hasssktir lan.
duvardaki posterlerde daha once farketmedigin detaylari farketmek, incelemek
masanin tozlu oldugunu farkedip silmeye baslamak, masadan butun odaya gecmek
tirnaklarin uzadigini/bicimsizlestigini gormek, kesmek/duzeltmek.

daha uzaar gider.
bitmiş olan tualet kağıdının kartonuna anlamsız anlamsız şeyler yazarak doldurmak.
(bkz: günün üçüncü kahvaltısını yapmak)