bugün

her öğrencinin ortak düşüncesidir. hele sıcak havalarda yüksek almak zorunda olduğunuz derslerden daha çok nefret edilir.
bu nefreti hocaların bile gayet normal karşıladığı ama bile bile daha sıktıkları, özellikle sbs, oks gibi sınavlardan yeni çıkmış lise öğrencilerinin 5 kat daha fazla çalışmak zorunda olması fazlasıyla sinir bozucudur.
spor ve sanatla uğraşmayı seven kişiler grubu.
(bkz: bilgisayarın şeytan icadı olması)
O ne kötü bir duygudur o.. Hele ki öss sınav döneminde tek amacın ders çalışmak olmalıyken canın hiç istemez gider diziyi izlersin gider maçını izlersin.. Masanın başına oturulduğunda eğer 12 saatlik bir uykudan yeni kalkmışsan ve üzerine 2 bardak kola bir de kahve patlatmışsan yine de uykun gelir be kardeşim böyle lanet birşeydir ders çalışmak..
pozitif enerjiyle üstesinden gelinebilecek hede.

+evet arkadaşlar derslere karşı pozitif enerjimizi gönderiyoruz. birbirimizi seviyoruz. başarılı oluyoruz. sınavları kazanıyoruz.
okul bitip iş hayatına başlayınca 180 derece değişen duygu. keşke ders çalışsaydım dersiniz genellikle.
öğrencilerin % 75' i bu düşünceye sahiptir.
sevilmeyen derslere çalışılmak zorunda kalınınca hissedilen duygudur.
(bkz: bütlere çalışmanın işkence olması)
sınav mevsimi geldiği zaman okumaktan bezmiş bünyenin yumurta hesabı doğrultusunda kasması ile doğru orantılı olan ve çoğalarak artan ruh halidir.
lise öğrencileri için; muhtemelen ileride kafayı duvara vurarak bitecek problem.
üniversite öğrencileri için; * bir şekilde halledilebilecek bir sorun.
yarından itibaren inşallah bir daha yaşamayacağım durum.

son final sınavı, haydi hayırlısı...
final haftası ve çalıştığından bişey anlamayınca ister istemez nefret ediliyor ders çalışmaktan.
not odaklı öğrenci psikolojisidir, öğrenme odaklı öğrenciler için ders ders değildir ki zaten...
iyi öğrenci eylemi.
Kafan basmazsa nefret edersin tabi ahaha sad but true.
Kafanın basmamasından değil, üzerine yapılan psikolojik baskıdan dolayı edilen isyandır.
benim icin olmayandir.kimsenin size baski yapmasina izin vermeyin.isteginiz varsa zaten yaparsiniz ve kimsenin sizs baski yapmasina gerek kalmaz.
Bu saatte böyle başlıklar olması ilginç düzeliyor mu ülkemiz ne? Mutlu bana bir şeyler oluyor.
Birkez ders calismaktan daha cok nefret ettigim bisey varsa, o da iki kez ders calismaktir.