bugün

Ders çalışmaktan bıkma durumudur.
Her şey birbirine karıştı sanki.
Çalışmadan önce daha çok şey biliyordum.
Keşke aynı anda 5 derse çalışmasaydım.
derse başladıktan 2 dakika sonra içinde bulunduğum durum.
Hala oturamadım, millet bıkıyor anasını satayım.
derse basladiktan sonraki durumum fakat adapte oldugumda yok olacak olan sey.
pes edilmemelidir. zira o ders bir bırakılırsa daha da 2-3 ay o masanın başına oturulamaz.
Bikilmamali sonra 12 saat çalışmak zorunda kalınca özlersiniz.
Allah'ım o günler çabucak gelsin, amin.

Ben vize/final döneminde kanımla terimle savaşıyorum arkadaşlar. Acı çekecek kadar ders çalışıyorum o zamana kadar yan gelip yattığım için. Ama o çekilen acı bile zevk veriyor insana, o dönemin sıkıntısı bile güzel. O uykusuzluk, o kahveyle hemdem oluş ki vücudun bile kahve kokması, uykuya direniş, bilgisayarda gözlerin unufak olması, yazı yazmaktan koparcasına yorulan el. Ben bayılıyorum bu tempoya. Hatta aşığım. Okul bitsin istemiyorum böyle çok güzelim. Özgürüm lan bi kere, istediğim gibi gezip kafama göre ders çalışıyorum. Başka da derdim tasam olmuyor. Kebap.
öğrencilerin nisan, mayıs gibi daha çok yaşadığı duygumsu bişey.
okadar sene okudum bir kere başıma gelmedi allah affetsin nasıl duygu bende bilmiyorum.
ders çalışmaktan bıktıysan.
(bkz: incil), (bkz: tevrat), (bkz: kur an) okuyabilirsin. Rahatlatıcı etkisi var benim üzerimde.
ygs-lys e tekrar tekrar girecekseniz ne kadar zor olduğunu anlaması zor olanından birşey. Hergün aynı sıcak kan çorbasından bir kaşık.
genelde ders calismaktan bikmak ile islenilen konunun anlasilmamasi iliskisi dogru orantilidir.
yani konuyu ne kadar anlamiyorsak; o kadar da bikariz. ders calisma istegimiz ortadan kalkar ve sonunda ders calismaktan nefret ederiz.

bunu engellemek icin, konuyu anlamaya calismaliyiz. bu da öyle "okudum anladim" ile olmaz.
her kisi kendisine göre metod gelistirir. kimisi müzik dinlerken, kimisi kalem cevirirken, kimisi de tuvalette ders calisir. tabi ki; uyku ve molalar da cok önemli bir faktörlerdir. özellikle dersten sikilinca agirlik cöker. farkinda olmadan ders calistigimiz sanilir ama hicbir sey anlamayiz. buna engel olmak icin de dekstroz takviyesi ile arttirilan kandaki seker orani ile zihnimizin acilmasini saglayabiliriz. tabii ki; etkisi gecince daha fazla uykunuzu getirebilir. Bu ihtiyac da verdiginiz bir molada sekerleme yaparak giderilebilinir.
Zengin bir koca bulsak da kurtulsak.
Tıp okuyanlarda sezdiğim olay.Tanıdığım biri var 30 yaşında sağlık ocağında doktorluk yapıyo uzmanlık için hala deli gibi ders çalışıyo,sosyal hayatı 0 bu adam ders çalışmaktan yaşamaya 35te başlayacak heralde harbi akıl işi değil.
ders çalışmaktan değil de yer yıl aöf sınavlarına girmekten bıktım çalışmıyorum zaten bitsede kurtulsam.
https://youtu.be/KfzJw0L_3To

hatırlayan old tayfa burada mı?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar